Reklama
aplikuj.pl

Ten automat do gier Arcade na bazie Raspberry Pi jest niczym dzieło sztuki

automat do gier Arcade na bazie Raspberry Pi, dzieło sztuki, automat do gier

Niejaki JamHamster pochwalił się na swoim Twitterze najnowszym projektem, który sprawia wrażenie mokrego snu każdego, kto pamięta stare konsole i automaty do gier w salonach.

Minikomputer Raspberry Pi zasilił wyjątkowy automat do gier Arcade

Stworzony w zaciszu domowym automat do gier Arcade bazuje na Raspberry Pi 3 B+, ale projekt był bardziej wymagający i nie wymagał tylko stworzenia samej obudowy i wsadzenia w nią minikomputera Raspberry Pi 3 B+. Twórca musiał zmodernizować go, aby obsłużył niestandardowe wejścia i wyjścia, ale to obudowa bezsprzecznie gra tutaj pierwsze skrzypce.

Czytaj też: Tani respirator napędzany układem Raspberry Pi z Kolumbii

Ważąca około 500 gramów skrzyneczka metalowa sprawia wrażenie wykończonej z chromu, a jej design cudownie wręcz podkreśla pomarańczowa folia winylowa o gładkiej fakturze. Pomimo niewielkiej wagi ten automat do gier Arcade na bazie Raspberry Pi trzyma się ponoć solidnie blatu za sprawą lepkich podkładek antypoślizgowych i naturalnie łączy w sobie zarówno ekran, jak i kontroler.

Czytaj też: Twórca Raspberry Pi o sukcesie swoich minikomputerów w dobie niedoborów

Jego joystick, któremu towarzyszy sześć dużych metalowych przycisków, został wyposażony w 8-milimetrowe łożysko kulkowe. Na tyle również znalazły się przyciski, ale te odpowiadają już nie za sterowanie grą, a uruchamianie i zarządzanie konsolą. Z kolei ponoć źle zmierzony port na słuchawki został zamieniony na 9-pinowe wejście kontrolera Atari. Same materiały na obudowę kosztowały 75 funtów brytyjskich, czyli 400 zł, a sprzęt nie jest oczywiście do kupienia.