Tani respirator napędzany układem Raspberry Pi z Kolumbii

tani respirator, respirator raspberry pi, raspberry pi respirator, nowy respirator

W marcu pewien dobry Samarytanin postanowił opublikować online projekt i kod na domowej roboty tani respirator. Wkrótce ruszą testy prototypu.

Naszym bohaterem w walce z koronawirusem w tym przypadku jest Marco Mascorro, inżynier wykształcony pod kątem robotów, który zajął się tworzeniem taniego respiratora w obliczu trwającej pandemii. Jak stwierdził – wiedział, że te będą potrzebne w obliczu COVID-19.

Za sam respirator teraz odpowiada cały zespół, który chwali się tym, że ich podejście wykorzystuje ogólnodostępne i tanie elementy, które można kupić nawet w sklepie hydraulicznym. Teraz to dzieło zostanie poddane szybkiej serii testów w dwóch instytucjach w Bogocie – University Hospital of the Pontifical Xavierian University i Los Andes University (via BBC).

tani respirator, respirator raspberry pi, raspberry pi respirator, nowy respirator

Czytaj też: Czy koronawirus będzie wracać sezonowo?

Wyjątkowe jest też poniekąd to, co napędza projekt, bo jest tym układ Raspberry Pi. To on ustawia ciśnienie wtłaczanego powietrza, otwiera i zamyka zawory i może regulować swoją pracę zależnie od tego, czy pacjent potrzebuje pełnej lub częściowej pomocy w oddychaniu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News