Reklama
aplikuj.pl

Amerykanie coraz bardziej wierzą w obcych. Poznaliśmy nowe statystyki dotyczące UFO

astronomia

Jeszcze dwa lata temu nieco ponad 30% Amerykanów przyznawało, że ich zdaniem obserwacje UFO można powiązać z obecnością pozaziemskich cywilizacji. Teraz ten wskaźnik wzrósł i wynosi ponad 40%.

O ile w 2019 roku wspomniana wartość wynosiła 33%, tak wyniki sondy prowadzonej w lipcu tego roku sugerują, że 41% mieszkańców Stanów Zjednoczonych twierdzi, iż niektóre obserwowane UFO to w rzeczywistości statki kosmiczne pochodzące z innych planet.

Czytaj też: UFO nie muszą mieć pozaziemskiego pochodzenia. Naukowcy proponują nowe wyjaśnienie

Łącznie w ankiecie wzięło udział 1007 dorosłych osób. Co ciekawe, największy wzrost „wiary w kosmitów” wystąpił wśród absolwentów uczelni wyższych. Ci jeszcze dwa lata temu byli dość sceptyczni pod tym względem – tylko 27% przyznawało się do wiary w odwiedziny ze strony kosmicznych przybyszów. Obecnie dotyczy to 37% przedstawicieli tej grupy.

UFO zostały w ostatnich latach zaobserwowane również przez pilotów myśliwców

Liderami zestawienia są natomiast osoby z „pewną formą edukacji wyższej” na koncie. Wśród nich na tak jest aż 49% respondentów względem 40% dwa lata wcześniej. Z kolei w przypadku słabiej wykształconych ankietowanych wzrost okazał się mniejszy: z 35% w 2019 roku do 39% w 2021.

Czytaj też: Raport o UFO nareszcie wydany. Pentagon podzielił się najnowszymi informacjami

Co ciekawe, mężczyźni wydają się bardziej skłonni do wiary w tego typu teorie. O ile dwa lata temu dotyczyło to 34% przedstawicieli tej płci, tak teraz wskaźnik wzrósł do 44%. W przypadku kobiet zmiana wyniosła 5 punktów procentowych: z 33% w 2019 do 38% w 2021 roku. W przypadku podziału na grupy wiekowe najwięcej zwolenników teorii o odwiedzinach ze strony obcych można znaleźć wśród przedstawicieli grup 18-34 i 35-54 lata. W ich przypadku wzrost wyniósł 13 punktów procentowych, z 32% do 45%.