Reklama

Kupiliście obudowę Torrent od Fractal Design? Koniecznie to przeczytajcie

obudowę Torrent od Fractal Design, Fractal Design, Torrent

Przed kilkunastoma dniami przetestowaliśmy obudowę Torrent od Fractal Design i choć problemów z nią nie mieliśmy, to teraz firma ogłosiła swoim klientom ogromny problem z dołączonym do niej HUBem. Ten potencjalnie może spowodować zwarcie w Waszym sprzęcie.

Odkryto problem, który dręczy obudowę Torrent od Fractal Design

Wspomnianym HUBem jest zasilany ze złącza SATA i zapewniający aż dziewięć 4-pinowych złączy wentylatorów Nexus 9P Slim PWM, którego następnie podpinamy bezpośrednio do złącza przeznaczonego dla wentylatora dla procesora. Okazało się, że firma zaczęła dostawać reklamacje, że ten element w obudowie Torrent może doprowadzać do zwarć przez wady produkcyjne.

Czytaj też: Samsung podmienił komponenty 970 EVO Plus. Co teraz z wydajnością?

test Fractal Design Torrent Black RGB TG Light Tint, recenzja Fractal Design Torrent Black RGB TG Light Tint, opinia Fractal Design Torrent Black RGB TG Light Tint

Dlatego też Fractal Design ogłosiło, że po analizie „Nexus 9P Slim Fan dołączony do Torrenta nie spełnia standardów, jakich oczekują klienci” przez problematyczny laminat. Obecnie inżynierowie pracują, aby zaprojektować i wyprodukować zaktualizowaną wersję, HUBu i do tego czasu firma zaleca odłączenie od obudowy tego koncentratora dla wentylatorów i zgłoszenie się w formularzu dostępnym pod tym linkiem.

Czytaj też: Laptopowy procesor Alder Lake-P przetestowany w VivoBook od ASUSa

Dzięki temu otrzymacie zastępczy koncentrator, kiedy firma go wyprodukuje „tak szybko, jak to tylko możliwe”. Dlatego Fractal Design wstrzymał sprzedaż obudów Torrent i współpracuje ze swoimi partnerami, żeby zapewnić klientom, którzy nie chcą czekać, szybki proces zwrotu pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że po prostu bez koncentratora wystarczy podpiąć wentylatory do złączy na płycie.