Reklama
aplikuj.pl

Valve już myśli o swoim Steam Deck nowej generacji. 4K w grze?

Mobilna konsola Valve, Steam Deck Game

Kurz po Steam Decku jeszcze nie opadł, jako że dopiero co media mogły położyć na nim ręce, a nieliczni szczęśliwcy dostaną swoje egzemplarze dopiero w grudniu tego roku. Jednak już teraz dla Valve Steam Deck nowej generacji jest czymś, co ewidentnie może doczekać się premiery.

Steam Deck nowej generacji najwyraźniej jest już w planach, ale daleko mu nawet do fazy koncepcyjnej

Jako gigant na rynku, Valve ma ogromny potencjał do wprowadzania rewolucji, dzierżąc ogromne budżety i specjalistów z branży. Widać to było po Steam Linku, Steam Controllerze, zestawach VR, czy nawet specjalnych komputerach, o których prawie zapomnieliśmy, a dziś po Steam Decku. Konsoli/komputera przenośnego, mającego zapewnić nam dostęp do swojego konta Steam i biblioteki gier poza głównym PCtem. Valve bada zapewne ten rynek i jeśli okaże się dla firmy lukratywny, następcy Steam Decka doczekamy się prędzej, niż później.

Czytaj też: Kupiliście obudowę Torrent od Fractal Design? Koniecznie to przeczytajcie

Co nieco powiedział już na jego temat projektant firmy, Greg Coomer w wywiadzie z serwisem Rock Paper Shotgun. Według niego Valve, choć mogłoby ulepszać swojego Steam Decka „co trzy miesiące” (niczym smartfony), oczywiście nie będzie tego robić, ale firma „patrzy w przyszłość, ponieważ wierzy, że ta linia produktów będzie miała długą żywotność”. Według niego już teraz wstępne plany na Steam Decka 2 są, ale projektu i ogólnego zamysłu ciągle brakuje.

Wydajność Steam Deck w grach

Czytaj też: 485681 kart graficznych wróciło do właściciela po wyroku chińskiego sądu

Na ten moment więc Steam Deck nowej generacji jest odległy nawet od fazy prototypowej, ale jeśli już doczeka się finalnego projektu, może nas miło zaskoczyć. Chociaż jego pierwsze wydanie nie powstawało z myślą o wysokiej rozdzielczości, następna jego iteracja może celować nawet w 4K „za rok, może dwa”, dzięki technologicznemu rozwoju. Warto tutaj przypomnieć, że choć ekran tego sprzętu ma zaledwie 1280 x 800 px, to po podpięciu go do większego ekranu będzie można wycisnąć wyższą rozdzielczość, ale kosztem płynności.