Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzą kolejne automaty paczkowe. Orlen Paczka ruszy jesienią

Orlen, ceny paliw, koronawirus, obniżki cen

InPost i jego Paczkomaty szturmem podbiły nasz kraj. Chętnie wybieramy właśnie tę formę dostawy, bo jest wygodniejsza, a paczki możemy odebrać w dogodnym dla nas czasie. Jednak już wkrótce na rynku automatów paczkowych pojawi się konkurencja w postaci usługi Orlen Paczki.

Orlen Paczki – we wrześniu staną pierwsze automaty paczkowe

O planach Orlenu związanych z usługami kurierskimi słyszeliśmy już dawno. Dziś jednak poznaliśmy więcej szczegółów. Usługa ma nosić nazwę „Orlen Paczka” – prosto i konkretnie. We wrześniu staną pierwsze automaty paczkowe, które znajdą się w około 200 dostępnych całodobowo miejscach. Do końca 2022 roku ma stanąć 2 tysiące takich automatów. Sama usługa ma natomiast ruszyć jesienią, ale dokładnej daty jeszcze nie podano. Wiemy natomiast, że do końca roku Orlen umożliwi nadawanie i odbieranie przesyłek w przeszło 5,5 tys. punktów takich jak automaty paczkowe, punkty RUCH czy stacje benzynowe Orlen.

Czytaj też: Na serię Huawei Mate 50 będziemy musieli jeszcze długo poczekać

Podobnie jak w przypadku InPostu, do dyspozycji użytkowników będzie aplikacja mobilna, dzięki której odbierzemy paczkę bezdotykowo. Jest to naprawdę wygodna opcja i pozostaje się cieszyć, że Orlen zaimplementuje ją u siebie. Z informacji wynika, że aktualnie trwają również rozmowy ze sklepami internetowymi, by klienci mieli również do wyboru dostawę Orlen Paczka.