Reklama
aplikuj.pl

Automat z Ryzenami za 35 zł? To nie żart, ale zawartość pozostawia wiele do życzenia

Automat z Ryzenami, AMD Ryzen, procesor Ryzen

Od kilku dni w sieci krążą nagrania, które przedstawiają automat z Ryzenami. Dosłownie. W Japonii stoi maszyna, w której zamiast przekąsek czy napojów, można wskazać pudełko po procesorach Ryzen 5000.

W Japonii automat z Ryzenami jest rzeczywistością, ale jego zawartość jest inna, niż myślicie

Kiedy materiały na jego temat zaczęły wpadać do sieci, w pierwszej kolejności uznano je za automaty, w których można po prostu kupić sobie nowy procesor Ryzen 5000. W nich siedzą głównie modele Ryzen 5 5600X… ale tylko z pozoru.

Czytaj też: Samsung podmienił komponenty 970 EVO Plus. Co teraz z wydajnością?

Trudno jednak dziwić się, że niektórzy uznali te automaty za rzeczywiste, kiedy w Japonii AMD zaliczyło tak ogromny sukces, dzięki swoim procesorom Ryzen, że kolejki do niektórych sklepów stawiały się na kilka dni przed premierą rodziny Ryzen 3000. Automat z procesorami wydaje się więc idealnym pomysłem, żeby zluzować nieco lokalne sklepy i tamtejszych sprzedawców.

Czytaj też: Ten automat do gier Arcade na bazie Raspberry Pi jest niczym dzieło sztuki

W rzeczywistości jednak zawartość każdego z tych pudełek jest tajemnicą w chwili zakupu za 1000 jenów, czyli ~35 zł. Oznacza to, że w środku znajdziemy nie nowe Ryzeny 5600X, a chłodzenie razem ze starymi procesorami lub tymi z pierwszej lub drugiej generacji Ryzen. Wszystko sprowadza się więc do loterii, a te pudełka, to swoiste „loot-boxy”.