Reklama
aplikuj.pl

RTX 3060 za RTX 3070? Sklep X-Kom absurdalnie rozwiązuje problem zamówionych kart graficznych

Karta z motywem Godzilla, specjalny MSI RTX 3070 SUPRIM, MSI RTX 3070 SUPRIM SE Godzilla, RTX 3070 SUPRIM

Dzięki serwisowi Instalki światło dzienne ujrzał zdecydowanie nieprokonsumencki przykład potraktowania klienta przez jeden ze sklepów w Polsce. Okazało się, że X-Kom zaczął oferować teraz zamienniki dla zamówionych kart graficznych, bo nie jest w stanie zapewnić dostaw pierwotnie zamówionych modeli.

X-Kom oferuje słabszą kartę graficzną, zasłaniając się rdzeniami LHR i brakami na rynku tak, żeby to klient zrzekł się zamówienia

Zacznijmy może od tego, że obecny problem z działaniami sklepu X-Kom został spotęgowany działaniem firmy w przeszłości. Wtedy bowiem pozwalał klientom składać zamówienia na sprzęty, których nie posiadał w magazynie, obiecując, że jak tylko otrzyma dostawę, roześle nie tyle kupione, ile zarezerwowane modele. Z czasem wysyłka uległa znacznemu opóźnieniu, dlatego X-Kom zaczął oferować pełne zwroty za zamówienia, ale niektórzy nie bez powodu nie zdecydowali się z nich korzystać, chcąc otrzymać kupiony w normalnej cenie z listopada 2020 roku sprzęt.

Czytaj też: Valve już myśli o swoim Steam Deck nowej generacji. 4K w grze?

Tak właśnie postąpił autor wpisu w serwisie Instalki, który otrzymał właśnie od X-Komu wiadomość, że problemy z dostępnością kart graficznych zmuszają sklep do zmiany zamówienia, na które pozwalał przed prawie 9 miesiącami. Dlatego teraz X-Kom oferuje albo zwrot pieniędzy, albo zmianę modelu z pełnoprawnym rdzeniem na rzecz modelu z rdzeniem LHR, czyli ograniczającego wydajność kopania kryptowalut.

Czytaj też: Lepiej spieszcie się z kupnem PS5. Nowa rewizja PlayStation 5 jest gorsza od starej

To byłoby jeszcze do przełknięcia, bo rzeczywiście ponoć 80% dostaw RTX 3000 dotyczy już modeli z rdzeniami LHR, ale nie w momencie, kiedy zamówione RTX 3070 degraduje się do RTX 3060, a RTX 3090 do RTX 3060 Ti. Tutaj X-Kom ewidentnie próbuje zarobić i to kosztem klientów.