Reklama
aplikuj.pl

CD Projekt RED zatrudnił moderów do pomocy przy Cyberpunk 2077

cyberpunk 2077

CD Projekt RED wzmocniło swój zespół. Nowi pracownicy to autorzy narzędzi moderskich do ich gier.

CD Projekt RED współpracuje z moderami

Gdy po raz pierwszy pojawiły się informacje na temat nawiązania współpracy pomiędzy moderem tworzącym remaster Wiedźmina 3 a CD Projekt RED – uznano to za potwierdzenie tego, iż studio skorzysta z jego pracy. Jak się jednak okazuje, rodzima firma często współpracuje z takimi uzdolnionymi moderami, aby razem tworzyć lepsze gry. Po prostu, zwykle nie słyszy się o tego typu współpracy.

Czytaj też: Gameplay Far Cry 6 wyciekł i… wygląda w porządku!

Przy Cyberpunk 2077 też nawiązywano bliższe współprace, ale teraz pewien zespół moderski będzie bardzo blisko deweloperów. Hambalkó Bence to jeden z moderów, który ogłosił, że jego zespół pod nazwą Yigsoft, nawiązał współpracę z polskim studiem.

Czym zajmie się Yigsoft?

Nowi pracownicy są autorami narzędzi moderskich do Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077. To dzięki ich pracy, do gry można dodawać modyfikację. Postawili oni fundamenty dla całej sceny moderskiej, co przy okazji udowodniło, że znają się na swojej robocie.

Czym zespół ma się zajmować w CD Projekt RED? Tym razem mają powstać oficjalne narzędzie moderskie, co sprawi, że modyfikacja gry będzie zapewne jeszcze prostsza. Co ciekawe, Yigsoft pomoże też w innym temacie. Ich zadaniem będzie między innymi naprawa błędów. Moderzy już nie raz pokazali, że bez dostępu do całego kodu gry są w stanie tworzyć cuda, a co dopiero, gdy studio otworzy przed nimi wszystkie drzwi.

Tymczasem społeczność gry…

Co ogólnie dzieje się w temacie gry? Zdaje się, że ostatni patch 1.3 naprawił naprawdę sporo błędów i jeśli ktoś miał problem z ukończeniem danego zadania – teraz zapewne będzie mógł je dokończyć. To wciąż nie jest gra, którą sprzedawał marketing (zaczynam się zastanawiać, czy twórcy z przerażeniem nie patrzyli na kampanię reklamową… choć tez sami nie raz mówili o rzeczach, których w grze nie ma…).

Czytaj też: Wyciek Call of Duty Vanguard pozwala rzucić okiem na uzbrojenie

Cyberpunk 2077 idzie jednak w dobrym kierunku. Bardzo wolno, ale wszystko idzie ku lepszemu. Zatrudnienie moderów zamiast pozywania ich, to bardzo dobry ruch, z którego może wyniknąć tylko coś wspaniałego dla produkcji. Gdy gra dostanie już wszystkie małe dodatki DLC i dwa duże rozszerzenia, a do tego kolejnych kilka patchy naprawi to i owo, a REDzi dodadzą jakieś aktywności online… To będzie bardzo dobra produkcja. Mam nadzieję, że nauczyła ona firmę masy rzeczy i gdy zapewne trwają teraz jakieś prace koncepcyjne nad kontynuacją, to wszystko jest przygotowywane z myślą „czy jesteśmy w stanie to zrobić?”.