Reklama
aplikuj.pl

Drony dostawcze osiągnęły właśnie nowy poziom dzięki RDSX

Drony dostawcze osiągnęły właśnie nowy poziom, RDSX, dron RDSX, Dron dostawczy

Poświęcająca się nowemu wymiarowi realizowania dostaw firma A2Z Drone Delivery zaprezentowała właśnie swoje nowe dzieło w postaci RDSX, czyli drona. Patrząc na niego, trudno nie dojść do wniosku, że to wręcz dron dostawczy nowej generacji.

Dron RDSX firmy A2Z Drone Delivery wnosi transport na nowy poziom

Na swoim koncie A2Z Drone Delivery miała do tej pory przede wszystkim system RDS1, który wymagał integracji z eksakopterem DJI Matrice 600 Pro. Sprowadzał się on do modułu, umożliwiającemu dostarczanie przesyłek o wadze maksymalnie 2 kg do klientów z poziomu lotu, opuszczając je na swojej lince z kevlaru, zakończonej elastyczną tkaniną. Oczywiście, zanim to nastąpiło, dron musiał znaleźć się nad celem i wtedy zrzucał przesyłkę z wysokości 46 metrów, zwalniając ją w odpowiednim momencie, dzięki czujnikowi LiDAR.

Czytaj też: Drony z defibrylatorami już po praktycznych testach. Wyniki są obiecujące

Ten właśnie system, zachowując pierwotną zasadę działania, doczekał się swojego własnego, specjalnie zaprojektowanego dla siebie drona z ośmioma śmigłami, zyskując możliwość transportu dodatkowego ładunku. W obecnej formie RDSX lata automatycznie do maksymalnie 15 kilometrów, jeśli leci z dwoma 2-kilogramowymi ładunkami lub 30 km, jeśli leci tylko z jednym. Posiada jednak dwie kamery optyczne, pozwalając operatorom na manualne sterowanie.

Czytaj też: Pierwszy dron Qualcomma z 5G. Firma pokazała platformę Flight RB 5G

Moc czerpie z dwóch akumulatorów modułowych, które można szybko wymienić w stacji bazowej, a jego konstrukcja została zaprojektowana tak, aby po złożeniu jego ramion ze śmigłami, ten przyjął postać prostopadłościanu o wysokości 0,8 metra i szerokości 1,3 metra. Dodatkowo jego system bezpieczeństwa dba w każdym momencie o ładunek, bo w chwili awarii wystrzeli pokładowy spadochron bezpieczeństwa.