Reklama
aplikuj.pl

Znamy ceny Honda HR-V e:HEV w Polsce, czyli kompaktowego hybrydowego SUVa

ceny Honda HR-V e:HEV w Polsce, kompaktowego hybrydowego SUVa

W lutym zadebiutowała trzecia generacja modelu HR-V Hondy, która względem poprzedniej porzuciła liczne ostre krawędzie na rzecz bardziej obłego, stonowanego, a tym samym nieco wręcz dojrzałego i bardziej eleganckiego wyglądu. Dziś z kolei poznaliśmy oficjalne ceny Honda HR-V e:HEV w Polsce.

W modelu Honda HR-V e:HEV zdecydowanie najważniejszym jest sam napęd hybrydowy, który zużywa 5,4 litra paliwa na każde 100 kilometrów, oscylując wokół trzech trybów jazdy w zależności od aktualnych warunków drogowych. Do setki przyspiesza w 10,6 sekundy, łącząc dwa silniki elektryczne ze spalinową jednostką 1,5 litra w formie generatora energii, która tylko pod konkretnym obciążeniem napędza bezpośrednio same koła. Oprócz tego oferuje system Honda Sensing i funkcję kontroli zjazdu ze wzniesienia, czy 9-calowy ekran infotainment ze wsparciem Apple CarPlay.

Czytaj też: Które samochody są tańsze w utrzymaniu? Elektryczne, spalinowe, czy hybrydowe?

Jak prezentują się ceny Honda HR-V e:HEV?

Nową Hondę HR-V e:HEV kupicie przynajmniej od 123700 złotych, za które otrzymacie wersję Elegance, posiadająca w standardzie reflektory LED, podgrzewane fotele przednie i 18-calowe felgi. Za wariant Advance zapłacicie więcej, bo 13900 zł, ale w zamian otrzymacie dodatkowo elektrycznie sterowaną klapę bagażnika z funkcją automatycznego zamykania i bezdotykowego dostępu, podgrzewaną skórzaną kierownicę oraz wykończenie wnętrza ze skóry syntetycznej i tkaniny. 

Czytaj też: Pełnowymiarowa Supra z Lego. Replika z klocków ma nawet swój napęd

Najdroższy wariant HR-V e:HEV, to Advanced Style do kupienia za 153900 złotych, w ramach której użytkownik otrzymuje system audio klasy premium, a także wyróżniające elementy stylistyczne, jak dwukolorowy lakier nadwozia i pomarańczowe akcenty wykończeniowe we wnętrzu. Oba warianty będą dostępne do zamawiania od 9 września 2021 roku, a pierwsze samochody trafią do polskich klientów na początku 2022 roku.