Reklama
aplikuj.pl

Z Nowego Jorku do Londynu w 3 godziny, czyli naddźwiękowy samolot EON-01

naddźwiękowy samolot EON-01, Leap Aerospace

Firma LEAP Aerospace z Południowej Afryki, której nazwa stanowi akronim od angielskiego Limitless Earth Advancement Program, ujawniła właśnie szereg nowych renderów, przedstawiających naddźwiękowy samolot EON-01.

LEAP Aerospace pokazało swój naddźwiękowy samolot EON-01

Na ten moment jedyne co mamy, to wielkie obietnice, jeszcze większe nadzieje i… proste rendery. Innymi słowy, sztandarowy przykład pomysłu i projektu, który na papierze aż prosi się o dofinansowanie od firm i rządów. Wedle informacji dostępnych w tym momencie, naddźwiękowy samolot EON-01 firmy LEAP Aerospace, mający wyeliminować charakterystyczny „hipersoniczny boom” przy przebijaniu bariery dźwięku.

Czytaj też: Elektryczne samoloty Alice eCargo na służbie DHL Express, czyli ekspresowo i ekologicznie

Dzieło LEAP Aerospace będzie ponoć zdolne do pionowego startu i lądowania, zadba o bezpieczeństwo pasażerów specjalnym mechanizmem bezpiecznego lądowania, który będzie ponoć pierwszym takim na świecie i przede wszystkim rozwinie ponaddźwiękowe prędkości rzędu 11025 km/h na pułapie 18288 metrów. Będzie przy tym mierzyć 62,48 metra i korzystać z bezemisyjnego napędu, a choć wszystko brzmi cudownie, to należy pamiętać, że mamy na ten moment tylko rendery i prostą specyfikację. Coś, co wykreować może tak naprawdę każdy z nas.