Reklama
aplikuj.pl

Nie wierzę w wyciek Uncharted PC Collection

uncharted

W sieci pojawiła się fotografia przedstawiająca Uncharted PC Collection. Dlaczego uważam, że jest to tylko zabawa fanów, a nie prawdziwe ogłoszenie? No i kiedy w końcu zobaczymy Nathana Drake’a na PC?

Uncharted PC Collection to klasyka wycieków

Po Internecie coraz szerzej krąży grafika przedstawiająca zaplanowany przez PlayStation post w mediach społecznościowych, który miał zostać udostępniony 6 września 2021. Niektórzy są przekonani o tym, że doszło do wycieku ze strony któregoś z pracowników Sony i dzięki temu wiemy, że na PC 7 grudnia 2021 trafi Uncharted: Fortuna Drake’a, Uncharted 2: Pośród Złodziei, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja. W zestawie miałoby brakować Uncharted: Złota Otchłań wydanego ekskluzywnie na PlayStation Vita.

Cały zestawy miałby nosić nazwę Uncharted The Naughty Dog PC Collection i zostać stworzony przez Naughty Dog oraz studio Nixxes, które to niedawno zostało przejęte przez Sony, w celu portowania ich gier na PC. Sama paczka gier trafiłaby na Steam oraz Epic Games Store. Tylko, że nie.

Co się nie zgadza w Uncharted PC Collection?

No cóż… Zacząć możemy od samej grafiki z logiem PlayStation, która została umieszczona w górnym lewym rogu. Jest zdecydowanie za mała w stosunku do tego, jak czasem robi to Sony. Do tego mamy brzydko ułożone loga firm, czy naprawdę beznadziejną nazwę kolekcji. No i oczywiście klasyka – zdjęcie ekranu zrobione smartfonem.

Czytaj też: Activision zbanowało sto tysięcy cheaterów Call of Duty i udostępniło wideo z jednym z nich

Jeśli komuś takie dowody na to, że to fejk nie wystarczą, to zawsze może jeszcze zerknąć na jedną z fanowskich okładek „Uncharted Naughty Dog Legacy Collection” na PS5, którą stworzyli fani marzący o kolejnym odnowieniu gier.

Fanowskie dzieła.

Dokładnie z tego obrazka wycięto nazwę, więc albo za tą nieprawdziwą informacją stoi autor okładki na PS5 albo ktoś, kto skorzystał z jego pracy.

Uncharted na PC

Nie oznacza to jednak, że Uncharted nie trafi na komputery PC. Już w swoim raporcie finansowym, PlayStation przedstawiając strategię rozwoju na najbliższe lata, ujawniło powstanie wersji PC gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. To właśnie tej jednej odsłony powinniśmy się spodziewać na PC.

Czytaj też: Dead Space Remake będzie genialny, choć martwi jedna sprawa

Co z resztą gier? Cóż, to samo co z Horizon Zero Dawn – podobało Wam się? To kupcie PS5 i Horizon Forbidden West, aby poznać kontynuację. Spodoba się Wam Uncharted 4: Kres Złodzieja na PC? Kupcie w takim razie konsole Sony i poznajcie całą opowieść. Sony niedawno potwierdziło, że priorytetem dalej są konsolowe wydania ich gier, więc to one powstają najpierw, a ewentualne wersje PC, będą powstawać znacznie później.