Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż elektrycznych samochodów znacząco wzrosła. BEV i PHEV coraz popularniejsze

Sprzedaż elektrycznych samochodów

Serwis Clean Technica przygotował podsumowanie statystyk, ujawniających to, jak dokładnie wyglądała sprzedaż elektrycznych samochodów w lipcu bieżącego roku. W skrócie? Jest fenomenalnie, bo w porównaniu do lipca z zeszłego roku sprzedaż wzrosła praktycznie dwukrotnie.

Jak wypadła sprzedaż elektrycznych samochodów w lipcu?

Wzrost sprzedaży samochodów typu plug-in, czyli zarówno tych w pełni elektrycznych BEV (Battery Electric Vehicle), jak i hybrydowych typu PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle), nie dziwi, bo w ciągu ostatnich miesięcy na rynku znajdziemy coraz więcej i więcej modeli tego typu. Niegdyś wyłącznie spalinowe modele sięgają teraz po hybrydowe układy, aby zmniejszyć ogólne emisje i zapewnić większą dynamikę jazdy, co tyczy się również elektrycznych samochodów, których przybywa coraz więcej.

Czytaj też: Najwydajniejszy Mercedes AMG w historii, czyli premiera AMG GT 63 S E Performance

Wedle najnowszych statystyk na całym świecie tylko w lipcu sprzedaż elektrycznych samochodów wyniosła 48506 egzemplarzy (2/3 z nich było pojazdami typu BEV), co stanowi wzrost o 94% względem lipca ubiegłego roku. To sprawiło, że ich udział na rynku wyniósł 7,1%, a ogólna sprzedaż modeli plug-in w tym roku wynosi już ponad trzy miliony. Wedle spekulacji cały rok przełoży się na ponad 6 mln sprzedanych samochodów tego typu.

Czytaj też: Pierwsze elektryczne Subaru na zwiastunie, czyli zdjęcia Subaru Solterra

Wśród tych modeli najlepiej sprzedają się dwa modele Tesli, bo Model 3 oraz Model Y (kolejno 18811 i 14660 egzemplarzy), ale największy sukces zaliczyła firma Wuling Hong Guang ze swoim Mini EV (30706 egzemplarzy), czy Volkswagen z ID.4 oraz ID.3 (10654 i 5518 sprzedanych egzemplarzy). Zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się modeli zamyka Ford Mustang Mach-E z 6745 sprzedanymi egzemplarzami.