Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze elektryczne Subaru na zwiastunie, czyli zdjęcia Subaru Solterra

Pierwsze elektryczne Subaru na zwiastunie, zdjęcia Subaru Solterra

Doczekaliśmy się nowych materiałów, przedstawiających, jak będzie wyglądać Subaru Solterra 2023, która do sprzedaży trafi w 2022 roku. Będzie to siostrzany model dla BZ4X Toyoty, z którym Solterra ma wiele podobieństw nie tylko pod skórą, ale też najwyraźniej w kwestiach konstrukcyjnych.

Niestety pierwsze elektryczne Subaru będzie klonem innego modelu, ale są szanse, że Subaru Solterra jeszcze jakoś się uratuje

Nowe zwiastuny pokazały nam przede wszystkim profil boczny Subaru Solterra, ale też kawałek przedniego zderzaka z wielkim kanciastym i ewidentnie inspirującym się dzisiejszymi trendami reflektorem LED. Samo nadwozie zdradza już teraz, że między Solterrą, a BZ4X, nie będzie wielu różnic, bo na ten moment sprowadzają się one wyłącznie do wykończenia przednich błotników. Spójrzcie zresztą sami:

Czytaj też: Nadchodzi Audi Grandsphere. Co tym razem przygotowała firma?

Wiemy już, że Solterra jeździ na platformie e-Subaru i w dniu debiutu zaoferuje ​​ napęd na wszystkie koła, co wskazuje na dwusilnikowy układ napędowy o nieznanej jeszcze mocy. Jeśli idzie o zaplecze energetyczne, to szczegóły dotyczące akumulatorów i zasięgu nie są jeszcze dostępne.

Czytaj też: Tesla szykuje komputer pokładowy FSD 2 dla Cybertrucka

Dostaliśmy jednak wgląd do kabiny, gdzie cień spowija ponownie podobne wyposażenie do BZ4X, bo oba te modele mają ten sam cyfrowy zestaw wskaźników, duży ekran informacyjno-rozrywkowy oraz touchpad na konsoli środkowej.

Czytaj też: Nieoficjalne szczegóły napędu Corvette E-Ray 2023

Pozostaje więc czekać na to, jak Subaru postara się odróżnić swój pierwszy elektryczny samochód od modelu Toyoty, bo sama zmiana odznaki ewidentnie tutaj nie wystarczy. Wiemy, że BZ4X zadebiutuje jeszcze w tym roku w wersji produkcyjnej, więc Solterra ma jeszcze kilka miesięcy, żeby nakreślić to, jak będzie różnić się od konkurencji.