Reklama
aplikuj.pl

Inteligentne wkładki Jogo śledzą poczynania piłkarzy od samych stóp

Inteligentne wkładki Jogo

W serwisie Kickstarter trwa obecnie społecznościowa zbiórka na, przeznaczone dla graczy w piłkę nożną, inteligentne wkładki Jogo. Użytkownicy, osadzając je w butach, nie tylko zapewniają sobie wygodę, ale też system dokładnego pomiaru poczynań na boisku.

Na Kickstarterze trwa kampania na inteligentne wkładki Jogo

Wkładki obuwnicze Jogo zostały stworzone przez holenderski start-up SportsTalentVision i składają się z dwóch głównych części, bo samych wkładek umieszczanych wewnątrz dowolnej pary butów piłkarskich i kilku wodoodpornych czujników. Całość dopełnia aplikacja na iOS/Android, za pośrednictwem której dostajemy wgląd w zebrane dane. Każdy obecny we wkładce czujnik rejestruje swoje dane 1000 razy na sekundę, waży 4 gramy i na jednym ładowaniu dołączoną magnetyczną ładowarką powinien działać do 30 godzin.

Czytaj też: Nawigacyjne buty Hondy Ashirase wesprą osoby z dysfunkcją wzroku

Czujniki są w stanie śledzić średnią prędkość, przyspieszenie/zwalnianie biegu, dotknięcia piłki, czas spędzony przy piłce, dokonane i odebrane podania, siłę uderzenia, rozkład nacisku na lewą i prawą nogę, odległość dryblingu i całkowitą przebytą odległość. Innymi słowy, praktyczne wszystko, co piłkarze robią na boisku i finalnie te dane trafiają do aplikacji na smartfonie poprzez Bluetooth.

Czytaj też: Średniowieczna moda wymagała poświęceń. Te buty prawdopodobnie pochodziły z Polski

Cena inteligentnych wkładek Jogo jest obecnie promocyjna, bo jedną parę można kupić za 84 euro, czyli o 30% mniej względem planowanej ceny detalicznej. Oczywiście, o ile Jogo trafi kiedykolwiek do sprzedaży, a trafić powinny, bo cel sfinansowania jest już blisko, a kiedy ten zostanie osiągnięty, wysyłka rozpocznie się już w grudniu.