Reklama
aplikuj.pl

Kiedy zapowiedź GTA 6? Szanse na remaster GTA 5 na PlayStation Showcase

gta 6

Jakie plany może mieć Rockstar na swoje przyszłe tytuły? Informator analizuje posiadane informacje oraz studzi emocje przed PlayStation Showcase 2021. Co nas czeka od doświadczonych deweloperów?

Czekamy na GTA 6 i… GTA 5

To jest niesamowite, że po tylu latach od premiery GTA 5 – wciąż czekamy na kolejne premiery gry. Tym razem oficjalnie wiemy o tym, że nowe-stare GTA zmierza na PlayStation 5 oraz Xbox Series S i Xbox Series X. O szczegółach produkcji jednak nie wiemy praktycznie nic. Nie wiemy, czy wydanie gry na aktualną generację konsol będzie po prostu ustawieniami Ultra z PC, czy też może cała oprawa doczeka się większego odświeżenia.

Największym fanom pozostaje zatem tylko śledzenia przecieków na temat gier Rockstara, które pojawiają się od czasu do czasu. Tym razem otrzymaliśmy informacje na temat wspomnianego GTA 5 oraz GTA 6. Zacznijmy od nowej gry.

Zapowiedź GTA 6

Kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia GTA 6? Tytuł ma być aktualnie w dość wczesnej fazie rozwoju i Rockstar będzie potrzebował jeszcze lat na jego ukończenie. Tom Henderson, który nie raz dostarczał sprawdzonych informacji, uważa, że zapowiedź gry nastąpi dopiero w 2023 roku. Do tego – jest to termin najwcześniejszy, bo produkcja może się przeciągnąć.

Czytaj też: Spider-Man 2, God of War 2? Co Sony pokaże na PlayStation Showcase 2021?

Biorąc pod uwagę to, że Red Dead Redemption 2 wyszło około dwa lata po zapowiedzi gry, to możemy spodziewać się GTA 6 w 2025 lub 2026 roku. Istnieje jednak szansa na taką sytuację, w której będzie trzeba czekać jeszcze dłużej, ponieważ Rockstar nie zamierza już wprowadzać crunchu w swojej firmie i pracownicy mają w spokoju tworzyć swoje produkcje.

GTA 5 na PS5 i Xbox Series

Jeśli chodzi o odświeżone GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series, zdaniem informatora, nie mamy co liczyć na to, że gra pojawi się podczas nadchodzącego wydarzenia PlayStation Showcase 2021. Choć transmisja w przyszłym tygodniu ma trwać 40 minut i zawierać masę informacji o grach zmierzających na nową konsolę Sony, to raczej nie zobaczymy tam nowego zwiastuna gry od Rockstara.

Czytaj też: Czy zmodowany Dying Light w 8K może dorównać Dying Light 2?

Sama gra zaplanowana jest jednak ze swoją premierą na ten rok, więc Rockstarowi powoli kończy się czas na promowanie tytułu. Z drugiej strony… to Grand Theft Auto. To, że wychodzi nowa gra z serii wiedzą zwykle nawet osoby, które nie są graczami.