Reklama
aplikuj.pl

Już 90 mln urządzeń dostało HarmonyOS 2.0

HarmonyOS, popularność HarmonyOS, użytkownicy HarmonyOS, rozwój HarmonyOS

Wygląda na to, że ambitny cel Huawei, zakładający udostępnienie HarmonyOS 2.0 300 milionom użytkowników do końca roku, zostanie zrealizowany. Już teraz system dotarł do 90 milionów urządzeń.

HarmonyOS 2.0 rozprzestrzenia się niczym burza

Nowy system Huawei został zaprezentowany na początku czerwca. Niedługo później został udostępniony 10 milionom użytkowników. Wystarczyło jednak kilka miesięcy, by ta liczba wzrosła do 90 milionów. Tutaj warto zaznaczyć, że pod koniec sierpnia było ich 70 milionów, więc kolejne 20 przybyło w zaledwie kilka dni. Oczywiście należy pamiętać, że te liczby w rzeczywistości nie do końca odpowiadają ilości użytkowników, w końcu niektórzy mogą mieć kilka sprzętów z zainstalowanym systemem Huawei.

Czytaj też: Nowa promocja Spotify. Tym razem też dla dawnych subskrybentów

Obecnie prawie 100 urządzeń marki Honor i Huawei dostało już stosowne aktualizacje, a jakieś 56 starszych modeli nadal czeka na tę możliwość. Nie mamy dokładnych informacji na temat tego, w jaki sposób firmie udało się rozprzestrzenić system na 20 milionów urządzeń w zaledwie kilka dni. Spodziewać się jednak można, że dotyczy to nie nowych modeli, a tych starszych, dla których to najlepsze wyjście.