Reklama
aplikuj.pl

BMW Motorrad ujawniło elektryczny motocykl CE-02 dla młodszych fanów jednośladów

BMW Motorrad, elektryczny motocykl CE-02

Najnowszy koncept od BMW Motorrad powstał jako przykład czegoś, co celuje w formę małego jednośladu, znajdującego się między motocyklem, a skuterem. To jednak tylko koncept, który może nie powstać, ale patrząc po tym, że Concept Link z 2017 roku trafił na rynek jako CE-04, to samo może czekać elektryczny motocykl CE-02.

Rzućcie okiem na najnowszy koncept BMW Motorrad. To elektryczny motocykl CE-02

Elektryczny motocykl CE-02 jest mały – to widać już na pierwszy rzut oka, podobnie zresztą jak jego bardzo „młodzieżowy” styl. Dlatego nie dziwi fakt, że BMW zaprojektowało go z myślą zarówno o nastolatkach, jak i początkujących motocyklistach. Długie, wąskie siedzenie na wysokości 730 jasno mówi, że wysocy kierowcy nie mają tutaj czego szukać, ale konstrukcja powinna wystarczyć na ugoszczenie nawet dwójki mniej obfitych w rozmiary nastolatków.

Czytaj też: Sprzedaż elektrycznych samochodów znacząco wzrosła. BEV i PHEV coraz popularniejsze

Chcieliśmy opracować łatwo dostępny jednoślad dla wszystkich, którzy chcą być mobilni i niezależni. BMW Motorrad Concept CE 02 jest niezawodnym towarzyszem na co dzień. Kochasz go, ponieważ jest zawsze przy Tobie i po prostu działa – nawet jeśli od czasu do czasu nie traktujesz go tak ostrożnie, jak mógłbyś. Uosabia młodzieńczą wolność i beztroskiego ducha – podobnie jak deskorolka na dwóch kółkach.

– powiedział dyrektor ds. projektowania pojazdów w BMW Motorrad, Alexander Buckan.

Czytaj też: Premiera Dacia Jogger. To czwarty filar oferty producenta, będący mariażem crossovera i vana

BMW Motorrad w dobie wszechobecnej elektryfikacji sektora motoryzacyjnego nie bez powodu poszło w bezemisyjny napęd. Elektryczny motocykl CE-02 wyposażono więc w zasilany elektronami silnik o mocy 11 kW, który rozpędza go do maksymalnie 90 km/h i czerpie energię z nieujawnionego akumulatora. Jego jednorazowe ładowanie ma wystarczać do przejechania skromnych 90 km.

Czytaj też: Wewnętrzna kamera Modeli Tesli podgląda już więcej kierowców

Kierowcy mogą śledzić status 120-kilogramowego CE-02 za pomocą małego kolorowego wyświetlacza na kierownicy. Ten elektryczny motocykl wyposażono w 15-calowe koła z (dosyć futurystycznie wyglądającym) jednostronnym wahaczem.