Reklama
aplikuj.pl

Najlepszy kontroler do strzelanek? Mouse Pro Controller V5 imituje myszkę

Najlepszy kontroler do strzelanek, Nowy Mouse Pro Controller V5 imituje myszkę, Mouse Pro Controller V5

Kontroler czy myszka? Dla niektórych wybór jest oczywisty, choć pokojowo można uznać, że oba peryferia spisują się lepiej lub w konkretnych grach. Przykładowo, kontroler bez asysty celowania nie może mierzyć się z myszką w strzelankach, ale patrząc po Mouse Pro Controller V5, właśnie najpewniej stworzono najlepszy kontroler do strzelanek.

Po czterech wersjach, nadszedł czas na Mouse Pro Controller V5

Twórca kanału Tech Yesterday od dłuższego czasu trudzi się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych kontrolerów, mających zapewnić użytkownikom precyzję rodem z myszek komputerowych. Tak też pierwsze trzy wersje Mouse Pro Controller opierały się na pomyśle zapewnienia kciukowi możliwie największego gładzika, aby umożliwić precyzyjne celowanie.

Czytaj też: Anteny Huawei w szwajcarskiej sieci 5G. To unikatowa konstrukcja

To jednak nie był najlepszy pomysł, bo w testach okazało się, że płaski gładzik nie zapewnia idealnego środowiska dla kciuka. Dlatego też w wersji czwartej odwrócił czujnik optyczny z dyfuzora dużej żarówki LED, osadził go bezpośrednio w kontrolerze i zapewnił mała podkładkę pod mysz do kciuka.

Czytaj też: Szybkie prawie jak światło. Nowe satelity Starlink od SpaceX skorzystają z laserów

Niedawno nadszedł czas na piątą wersję, którą wzbogacił o szereg małych łożysk kulkowych w powierzchni za pomocą magnesów, aby zmniejszyć tarcie. Na ten moment Mouse Pro Controller V5 zapewnia ponoć doskonałą precyzję, ale że nie radził sobie świetnie podczas obrotów o 360 stopni, jego obudowę wzbogacił drążek dla kciuka z tyłu, który umożliwia szybkie ruchy na boki przy użyciu środkowych palców.