Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy europejską cenę Xiaomi Pad 5

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

Niespodziewanie i bez żadnego ostrzeżenia okazało się, że Xiaomi Pad 5 jest już dostępny w Europie, choć jego oficjalny debiut planowany jest dopiero na przyszły tydzień. Pozwala nam to jednak poznać cenę tego urządzenia.

Ile kosztuje Xiaomi Pad 5?

Nowy tablet Xiaomi zauważono w jednym z białoruskich sklepów, będącym autoryzowanym dystrybutorem Xiaomi w tym kraju. Dzięki temu poznaliśmy cenę urządzenia, która zapewne będzie obowiązywać w całej Europie. Nie jest to żaden wyciek, bo klienci z Białorusi mogą już zamówić ten tablet. Cena? za wariant z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej trzeba zapłacić 1199 rubli białoruskich. W przeliczeniu daje nam to jakieś 1800 zł lub 400 euro.

Czytaj też: realme GT Master Edition wkracza do Polski!

Premiera Xiaomi Pad 5 i Pad 5 Pro, tablety Xiaomi, Pad 5 Pro,Pad 5, Xiaomi Pad 5 Pro, Xiaomi Pad 5

Zapewne oficjalne informacje na ten temat poznamy już za nieco ponad tydzień, bo oficjalne wprowadzenie Xiaomi Pad 5 na rynek globalny ma się odbyć 15 września. Czy i wtedy trafi również do naszego kraju? Tego niestety nie wiemy.

Premiera Xiaomi Pad 5 i Pad 5 Pro, tablety Xiaomi, Pad 5 Pro,Pad 5, Xiaomi Pad 5 Pro, Xiaomi Pad 5

Warto wspomnieć, że tablet Xiaomi charakteryzuje się wyświetlaczem o przekątnej 11 cala z rozdzielczością 2560×1600 pikseli i odświeżaniem obrazu na poziomie 120 Hz. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 860 wspierany przez 6 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Producent zadbał również o pojemną baterię – 8720 mAh obsługującą szybkie ładowanie z mocą 33W.

Czytaj też: Nokia G50 – certyfikacja TENAA potwierdza dotychczasowe przecieki

urządzenie działać będzie pod kontrolą Androida 11 z nakładką MIUI 12.5. Z przodu znajdziemy aparat o rozdzielczości 8 Mpix, zaś z tyłu, pojedyncze oczko 12 Mpix.