Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze układy logiczne Samsunga z certyfikatami Carbon Trust. Co to oznacza?

Pierwsze układy logiczne Samsunga z certyfikatami Carbon Trust, Samsung Carbon Trust, Carbon Trust

Firma Samsung ogłosiła, że cztery z jej produktów otrzymały dziś certyfikaty Carbon Trust. Co istotne, są to pierwsze logiczne układy firmy, które mogą się tym pochwalić. Jednak już wcześniej Samsung otrzymał certyfikaty dla dziesięciu swoich układów półprzewodnikowych od Carbon Trust.

Nowe Carbon Trust dla produktów Samsunga. Certyfikat uzyskał nawet najbardziej zaawansowany, flagowy SoC firmy

Wśród tych czterech produktów znalazł się obecnie flagowy układ SoC Exynos 2100 Samsunga, produkowany z wykorzystaniem 5 nm procesu i technologii EUV. Oprócz niej certyfikatu Cerbon Trust doczekała się matryca ISOCELL HM2 z pikselami o wielkości 0,7 mikrometra oraz związany z telewizorami SoC DTV (S6HD820) i układ TCON (S6TST21).

Czytaj też: Procesor graficzny Instinct MI300 powali nas na kolana… przynajmniej wedle plotek

Carbon Trust jest niezależnym partnerem organizacji na całym świecie, który doradza firmom w dążeniu do ograniczenia emisji i bycia bardziej przyjaznymi dla środowiska. Oprócz tego weryfikuje i udziela certyfikacji. Cztery produkty Samsunga otrzymały właśnie certyfikat CO2 Measured Product Carbon Footprint, który informuje konsumentów o wpływie produktu i jego procesu produkcyjnego na środowisko.

Czytaj też: Coraz większe szanse na procesor graficzny RISC-V. Biblioteka CUDA doczekała się portu

Tego typu „etykieta zmierzonego CO₂” jest pierwszym krytycznym krokiem do redukcji emisji dwutlenku węgla firmy. Weryfikuje bowiem w złożonym procesie bieżącą emisję dwutlenku węgla, którą Samsung może następnie wykorzystać jako punkt odniesienia do pomiaru przyszłej redukcji emisji dwutlenku węgla. Obejmuje to na obliczeniu ilości dwutlenku węgla emitowanego podczas wytwarzania surowców pomocniczych, transportu produktu, wykorzystanej energii elektrycznej, wody i gazu.