Reklama
aplikuj.pl

W Teksasie wydrukowano żołnierzom baraki. To największa konstrukcja wydrukowana w Ameryce Północnej

wydrukowano żołnierzom baraki, największa konstrukcja wydrukowana w Ameryce Północnej

Teksańska firma ICON specjalizująca się w druku 3D odpowiada za największą wydrukowaną w 3D konstrukcję na terenie całej Ameryki Północnej. Wszystko przez to, że w Teksasie wydrukowano żołnierzom baraki i mierzą one całe 353 metrów kwadratowych powierzchni.

Właśnie wydrukowano żołnierzom baraki i pobito rekord wielkości konstrukcji 3D w całej Ameryce Północnej

Proces drukowania tak wielkich baraków zakończył się w zeszłym miesiącu, a za jej projekt odpowiada również teksańska firma Logan Architecture, która stawiła czoła wyzwaniu wydrukowaniu koszar dla łącznie 72 gwardzistów „przez dziesięciolecia”. Tak przynajmniej wytrzymałość tej konstrukcji ocenił rzecznik Departamentu Wojskowego Teksasu, który uważa, że przykład tego projektu będzie służył do szybszej budowy domów wojskowych i fortyfikacji w przyszłości, szczególnie na odległych obszarach.

Czytaj też: Wydrukowano w 3D elektryczny trójkołowiec z plastikowych odpadków

W tym procesie pierwsze skrzypce grała ogromna maszyna, która drukowała ściany baraków „warstwa po warstwie” z wykorzystaniem mieszanki betonowej. Przekrój projektu baraków pokazuje, że te ściany są wykonane nie z jednej, a z dwóch warstw mieszanki betonowej z warstwą izolacji pomiędzy nimi.

Czytaj też: Druk 3D zwiększył wydajność reaktora elektrochemicznego

Taki prosty zabieg powinien zapewnić ciepło w budynku zimą i chłód w gorące teksańskie lata. Na wierzchu położono dodatkowo trzecią warstwę, łącząc obie pionowe warstwy i zapewniając wzmocnienie konstrukcyjne. Wycięcia w projekcie pomieściły przestrzenie na drzwi i okna, które zostały dodane później już przez ludzkich pracowników. Podobnie zresztą, jak sam dach.