Chociaż ostatnie dwa lata są dla nas, konsumentów, jednymi z najgorszych jeśli chodzi o ceny i dostępności m.in. komponentów komputerowych, biznes „tych na górze” kręci się na całego. Firmy zarabiają więcej przez pandemiczny ukłon w stronę technologii i wzmożony popyt, dlatego plan AMD na 2022 rok spróbuje utrzymać ten trend.
Poznaliśmy plan AMD na 2022 rok. W skrócie? Zarabiać dalej i poprawić dostępność swoich produktów
Jeśli o AMD idzie, w 2020 roku firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 9,763 miliarda dolarów i wedle szacunków w bieżącym, pomimo kryzysu na rynku półprzewodników, dobije do aż 15,5 mld dolarów. To wydaje się trudne, ale AMD jest jednak przekonane, że osiągnie swój cel nie tylko w obecnym, ale też w nadchodzących latach. Jak? Ponoć poprzez zwiększanie podaży swoich produktów, która sprosta ciągle rosnącemu popytowi na serwery i sprzęt klasy HPC.
Czytaj też: Kolejny niestandardowy Radeon do kopania kryptowalut z Chin
Wierzymy, że możemy kontynuować [ten wzrost przychodów], zarówno z klientami po stronie popytu, jak po stronie dostaw we współpracy z naszymi partnerami i dostawcami
– powiedział Devinder Kumar, dyrektor finansowy AMD, na konferencji Deutsche Bank Technology Conference 2021 (via SeekingAlpha).
Czytaj też: Graficzna odsiecz na horyzoncie? NVIDIA może przewrócić starszego króla mainstreamu
W tym roku AMD, choć może się tak nie wydawać, radzi sobie świetnie. Zarobiło już 7,295 miliarda dolarów w pierwszych dwóch kwartałach i jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zwiększenie przychodów o 60% rok do roku. Ten sukces firma zawdzięcza nadaniu priorytetu produkcji produktów, które zobowiązało się dostarczyć (procesorów serwerowych, SoC do konsol nowej generacji), a także sprzętów o wysokiej marży. Więcej o tym przeczytacie tutaj.