Reklama
aplikuj.pl

Plan AMD na 2022 rok. Z dostawami ma być tylko lepiej

test Asus Radeon RX 6600 XT ROG Strix OC, recenzja Asus Radeon RX 6600 XT ROG Strix OC, opinia Asus Radeon RX 6600 XT ROG Strix OC

Chociaż ostatnie dwa lata są dla nas, konsumentów, jednymi z najgorszych jeśli chodzi o ceny i dostępności m.in. komponentów komputerowych, biznes „tych na górze” kręci się na całego. Firmy zarabiają więcej przez pandemiczny ukłon w stronę technologii i wzmożony popyt, dlatego plan AMD na 2022 rok spróbuje utrzymać ten trend.

Poznaliśmy plan AMD na 2022 rok. W skrócie? Zarabiać dalej i poprawić dostępność swoich produktów

Jeśli o AMD idzie, w 2020 roku firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 9,763 miliarda dolarów i wedle szacunków w bieżącym, pomimo kryzysu na rynku półprzewodników, dobije do aż 15,5 mld dolarów. To wydaje się trudne, ale AMD jest jednak przekonane, że osiągnie swój cel nie tylko w obecnym, ale też w nadchodzących latach. Jak? Ponoć poprzez zwiększanie podaży swoich produktów, która sprosta ciągle rosnącemu popytowi na serwery i sprzęt klasy HPC.

Czytaj też: Kolejny niestandardowy Radeon do kopania kryptowalut z Chin

Wierzymy, że możemy kontynuować [ten wzrost przychodów], zarówno z klientami po stronie popytu, jak po stronie dostaw we współpracy z naszymi partnerami i dostawcami

– powiedział Devinder Kumar, dyrektor finansowy AMD, na konferencji Deutsche Bank Technology Conference 2021 (via SeekingAlpha).

Czytaj też: Graficzna odsiecz na horyzoncie? NVIDIA może przewrócić starszego króla mainstreamu

W tym roku AMD, choć może się tak nie wydawać, radzi sobie świetnie. Zarobiło już 7,295 miliarda dolarów w pierwszych dwóch kwartałach i jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zwiększenie przychodów o 60% rok do roku. Ten sukces firma zawdzięcza nadaniu priorytetu produkcji produktów, które zobowiązało się dostarczyć (procesorów serwerowych, SoC do konsol nowej generacji), a także sprzętów o wysokiej marży. Więcej o tym przeczytacie tutaj.