Reklama
aplikuj.pl

Kolejny niestandardowy Radeon do kopania kryptowalut z Chin

niestandardowy Radeon do kopania,

Nowe Radeony (RX 6000) są niedostępne na rynku do tego stopnia, że ponoć najgorzej sprzedająca się karta konkurencji trafiła w ręce większej liczby graczy, niż całą rodzina kart AMD. Jednak nie jest to problem w Chinach, gdzie najwyraźniej firma realizuje swoje górnicze zapędy, co potwierdza kolejny niestandardowy Radeon do kopania.

Do sieci wyciekł niestandardowy Radeon do kopania kryptowalut

Ta karta ujrzała światło dzienne za sprawą jednego czytelników Videocardz, który udostępnił serwisowi zdjęcia rzekomo nowej karty górniczej opracowywanej przez AMD. To model od XFX, który w sieci pojawiał się już w przeszłości (wtedy ponoć z Wietnamu), ale z nieco innym projektem laminatu. Ponadto widać, że ten model jest pozbawiony wentylatorów, co oznacza, że ​​jest to konstrukcja pasywna do instalacji serwerowych.

Czytaj też: Karty graficzne NVIDIA w 2022 roku. Co i kiedy nas czeka?

Nie jest to jednak korzystne dla temperatur, bo przy wydobywaniu ETH ten niestandardowy Radeon do kopania z użyciem nbminer zapewnia wydajność 39,06 MH/s przy temperaturze rdzenia 92°C.

Czytaj też: MSI ogłosiło pierwszy taki monitor na świecie. Co wyjątkowego oferuje Optix MEG381CQR?

Tym GPU jest z kolei Navi 22 z 2304 procesorami strumieniowymi rodem z Radeona RX 6700M połączony z 10 GB pamięci GDDR6 poprzez 160-bitowy interfejs. Do działania karta wykorzystuje podwójne 8-pinowe złącza zasilania umieszczone z tyłu.