Reklama
aplikuj.pl

Zabawa VR w łóżku – w to celuje najnowszy zestaw HalfDive VR z wentylatorami

Zabawa VR w łóżku, najnowszy zestaw HalfDive VR

Już w listopadzie na Kickstarterze pojawi się interesujący kawał technologii japońskiej firmy Diver-X w postaci zestawu HalfDrive VR, który pozwala na zabawę w wirtualnej rzeczywistości w łóżku. To nie opcja, czy dodatkowa funkcja, a po prostu główny zamysł, stojący za sprzętem.

Firma Diver-X szykuje zestaw HalfDive VR do premiery

Zestaw VR HalfDive BMD (Bed-Mounted-Display) spróbuje już wkrótce wprowadzić szereg nowych funkcji, których nigdy wcześniej nie implementowano w goglach VR. W grę wjedzie bowiem imitacja wiatru za sprawą pary wentylatorów, system audio 3D w formie czterech głośników, czy imitowanie wirtualnego obciążenia na kontrolerach, które użytkownicy założą nawet na… stopy. Z tych zwyczajniejszych funkcji mowa o sprzężeniu zwrotnym w formie wibracji.

Czytaj też: Plan AMD na 2022 rok. Z dostawami ma być tylko lepiej

W zestawie HalfDive BMD do rozszerzonej rzeczywistości zostaną zamontowane dwa wyświetlacze o rozdzielczości 1600×1440 pikseli i 90-hercowym odświeżaniu na jedno oko, zapewniające pole widzenia rzędu 134 stopni. Co ciekawe, inżynierowie stojący za tym zestawem, zaprojektowali również niestandardowy system optyczny z 10 soczewkami z opcjonalną obsługą obiektywów zmiennoogniskowych, ale ich cena zapowiada się horendalnie – wynosić ma bowiem całe 4000 dolarów.

Czytaj też: Graficzna odsiecz na horyzoncie? NVIDIA może przewrócić starszego króla mainstreamu

Inne elementy sprzętowe zestawu HalfDive do VR obejmują obsługę DisplayPort 1.2, USB 3.0, gniazdo audio 3,5 mm i wejście zasilania 12 V. Cena? Podstawowy model będzie kosztował 800 dolarów, a ten w pełni funkcjonalny, oferujący wszystkie planowane wodotryski, około 1200$, czyli kolejno w przeliczeniu 3000 i 4600 zł.