Reklama
aplikuj.pl

Allegro startuje z nową usługą logistyczną — One Fulfillment

Allegro smart, zmiany w regulaminie allegro

One Fulfillment to nowa usługa logistyczna, o której poinformowało nas dzisiaj Allegro. Tylko czym ona właściwie jest?

Nowa usługa logistyczna Allegro ułatwi życie sprzedawcom

Czym jest One Fulfillment? To usługa, dzięki której sprzedawcy będą mogli przenieść proces logistyczny na Allegro. Platforma, która do tej pory zajmowała się właściwie pośredniczeniem w transakcjach zajmie się również techniczną stroną realizacji zamówień. Dokładniej – Allegro przechowa, zapakuje i dostarczy zamówione towary, zaś sprzedawcy będą mogli skupić się na uatrakcyjnianiu swoich ofert.

Czytaj też: Współpraca Oppo i Kodaka przynosi limitowaną edycję Find X3 Pro

Dzięki usłudze One Fulfillment planujemy jeszcze bardziej skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty i poprawić przewidywalność dla klientów. Klienci docelowo będą mogli także dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne

— mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Paczki będą wysyłane z jednego magazynu, dzięki czemu cały proces będzie o wiele krótszy. Niektórzy sprzedawcy dostali już zaproszenie do programu pilotażowego, a w I kwartale przyszłego roku, z usługi będzie mogło skorzystać jeszcze więcej osób. Magazyn o powierzchni 36 500 m2 uruchomiono w A2 Warsaw Park i docelowo, do końca 2022 roku, ma tam pracować 1200 osób.