Reklama
aplikuj.pl

Podstawowy Nintendo Switch staniał w Europie. Skąd spadek cen?

Nintendo Switch tanieje w Europie

Nintendo najpierw obniżyło cenę Switcha bez specjalnej zapowiedzi, a po chwili musiało się tłumaczyć przez nieprawdziwe informacje, które obiegły świat. Jednak teraz jest już wszystko jasne – podstawowy Nintendo Switch staniał w Europie i co ciekawe, tylko i wyłącznie w Europie.

Nintendo Switch staniał w Europie

Na spadek cen wersji Lite, jak i nadchodzącej wersji z ekranem OLED nie liczcie. Te nadal kosztują 199,99 i 309,99 funtów brytyjskich, ale podstawowy Nintendo Switch po czterech latach od staniał z 330 do 300 euro, czyli w przeliczeniu ponad 1350 zł. Jednak jako że oficjalnie Nintendo nie ustala cen sprzętu w Europie, to wkrótce sklepy w Polsce (te nadal sprzedają Switcha po 1559 zł) powinny pójść w ślady firmy.

Czytaj też: Zabawa VR w łóżku – w to celuje najnowszy zestaw HalfDive VR z wentylatorami

Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców detalicznych. Ponad cztery i pół roku po pierwszym wydaniu, Nintendo Switch nadal ma dużą dynamikę sprzedaży w Europie. Po dokładnym rozważeniu różnych czynników, w tym kursów walut w Europie i nadchodzącej premiery Nintendo Switch – modelu OLED, zdecydowaliśmy, że teraz jest odpowiedni moment na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switch.

– powiedział rzecznik firmy Nintendo serwisowi Eurogamer.

Czytaj też: Elektryczny rower towarowy Fulpra L1 to sprzęt dostawczy zupełnie nowej klasy

Tak więc, jeśli czekaliście z zakupem podstawowego Switcha, teraz wydaje się na to najlepszy moment. Zwłaszcza że tę promocyjną cenę uzyskacie w oficjalnym sklepie firmy.