Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy ceny modeli z serii iPhone 13. Ile dni trzeba pracować, by je kupić?

Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Smartfony z serii iPhone 13 zaprezentowane, poznaliśmy również ich ceny w poszczególnych wariantach pamięci. Nie są to małe koszta, ale czy zastanawialiście się, jak długo trzeba pracować, by sobie na nie pozwolić?

Ile dni trzeba pracować, by kupić iPhone’a 13?

Standardowo, po ekscytacji samymi urządzeniami, przyszła kolej na komentowanie cen. W przypadku urządzeń Apple już przyzwyczailiśmy się do tego, że nie są to małe kwoty, a w przypadku najmocniejszej wersji jest to już ponad 8 tysięcy złotych ( iPhone 13 Pro Max 1 TB kosztuje 8199 zł). Serwis Picodi.com postanowił sprawdzić, jak długo mieszkańcy poszczególnych krajów, muszą pracować, by kupić iPhone’a 13 Pro 128 GB. Jego cena wynosi 5199 zł.

Czytaj też: Europejska premiera Samsunga Galaxy M22

Serwis wziął pod uwagę przeciętne wynagrodzenie w danym państwie, zestawił te kwoty z cenami urządzeń i w ten sposób podał nam ilość dni pracy. Najlepiej wygląda to w Szwajcarii, bo tam trzeba pracować 4,4 dnia, by móc kupić tego iPhone’a. Na drugim miejscu znalazły się Stany Zjednoczone – 5,9 dnia, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Australia – 6,4 dnia. Najdłużej trzeba pracować w Turcji – 92,5 dnia, na Filipinach – 90,2 dnia i w Brazylii – 79,2 dnia.

Czytaj też: Apple wypuszcza iOS 14.8. Warto zainstalować tę aktualizację

A jak sprawa wygląda w Polsce? Cóż, może nie jest u nas tak źle, jak w wyżej wymienionych krajach, za nami znalazły się również takie państwa jak Rosja, Węgry, Tajlandia czy Indie. Polacy, by kupić iPhone’a 13 Pro 128 GB muszą pracować 25,9 dnia roboczego. W ubiegłym roku mieliśmy gorszy wynik o 2,4 dnia. Oczywiście są to suche wyliczenia, bo dobrze wiemy, że raczej nikt nie wyda każdej zarobionej złotówki na telefon.