Reklama
aplikuj.pl

YouTube automatycznie przetłumaczy komentarze

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Do aplikacji mobilnej YouTube trafia kolejna funkcjonalność – automatyczne tłumaczenie komentarzy na nasz język. Na szczęście, sami zdecydujemy, czy chcemy przeczytać je w oryginale, czy nie.

YouTube pozwoli nam zrozumieć komentarze

Sporo osób lubi czytać komentarze pod filmami. Można się z nich dowiedzieć różnych interesujących informacji, jednak problem pojawia się wtedy, gdy są one napisane w innym języku. I o ile angielski raczej dla sporej ilości osób nie będzie problemem, tak chiński czy inny egzotyczny język już tak. I tu z pomocą przyjdzie YouTube.

Czytaj też: Poznaliśmy ceny modeli z serii iPhone 13. Ile dni trzeba pracować, by je kupić?

https://twitter.com/TeamYouTube/status/1437543871932551175

Użytkownicy YouTube Premium, w sierpniu tego roku, mogli przetestować funkcję automatycznego tłumaczenia komentarzy na inne języki. Najwidoczniej testy się udały i funkcjonalność trafi teraz do wszystkich. W sekcji komentarzy pojawi się nowy przycisk, przy pomocy którego przetłumaczymy dany komentarz na dany język (tłumacz obsługuje ponad 100 języków). YouTube twierdzi, że dzięki temu komunikacja pod filmami nie będzie ograniczona językowo, choć z pewnością tłumaczenie nie będzie idealne.