Reklama
aplikuj.pl

Kolejne nowości Apple – iPad, iPad mini i Apple Watch Series 7

Kolejne nowości Apple - iPad, iPad mini i Apple Watch Series 7

Wczorajsza konferencja Apple przyniosła nam premiery nie tylko iPhone’ów 13, ale również innych urządzeń. Sprawdźmy więc, co jeszcze pokazano.

iPad i iPad mini

Nowe tablety Apple nieco nas zaskoczyły i nie mówimy tutaj o specyfikacji czy samym ich istnieniu. Spodziewaliśmy się jednak, że ich premiera odbędzie się w innym terminie. Widocznie Apple chciało od razu zaprezentować wszystkie nowe urządzenia.

Zacznijmy więc od specyfikacji iPada. Zaoferuje nam ekran IPS o przekątnej 10,2 cala i rozdzielczości 2160 × 1620 pikseli. Pokryto go dodatkowo powloką oleofobową. Tablet napędzany jest przez procesor Apple A13 Bionic. Dostępny będzie w wersji WiFi i WiFi + Cellular. Na pokładzie nie zabraknie głośników stereo, Bluetooth 4.2, Wi‑Fi (802.11a/b/g/n/ac), 2,4 i 5 GHz, a w wersji WiFi + Cellular – LTE, eSIM i połączeń przez WiFi.

Bateria litowo-polimerowa ma pojemność 32,4 Wh, co ma wystarczyć nawet na 10 godzin przeglądania internetu przez WiFi. Aparat ma rozdzielczość 8 Mpix i pozwala na nagrywanie wideo w maksymalnej rozdzielczości 1080p 30 kl./s. Tablet działa na systemie iPadOS 15.

Czytaj też: Poznaliśmy ceny modeli z serii iPhone 13. Ile dni trzeba pracować, by je kupić?

iPad mini, jak już sama nazwa wskazuje, wyposażono w mniejszy wyświetlacz IPS o przekątnej 8,3 cala i rozdzielczości 2266 × 1488 pikseli. Tutaj Apple zdecydował się na najnowszy procesor Apple A15 Bionic. I ten model dostępny jest w wersji WiFi lub WiFi + Cellular (5G, eSIM, połączenia przez WiFi).

Aparat szerokokątny pozwoli na nagrywanie wideo z maksymalną rozdzielczością 4K 60 kl./s. Bateria, również litowo-polimerowa, ma pojemność 19,3 Wh.

Ceny tabletów w Polsce wyglądają następująco:

iPad:

  • 64 GB – od 1699 zł,
  • 256 GB – od 2499 zł.

iPad mini:

  • 64 GB – od 2599 zł,
  • 256 GB – od 3399 zł.

Apple Watch Series 7

Apple zaprezentowało również nową generację smartwatcha, który dostępny będzie w kolorach: zielony, niebieski, księżycowa poświata, północ, (PRODUCT) RED. Design urządzenia został odświeżony, zmieniono boki koperty, które nie tylko zostały wypłaszczone, ale również zwężone o 40 proc. Zaokrąglono również krawędzie obudowy i umieszczono na nich cyfrową koronę, a także przycisk Home. Przyciski również przeprojektowano i powiększono.

Czytaj też: Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Apple Watch Series 7 naładujemy w 45 minut do ok. 80 proc. przy pomocy łącza USB-C. Co istotne, Apple umożliwi nam pisanie na smartwatchu, bo urządzenie obsługuje ekranową klawiaturę. Zadbano również o zwiększoną ochronę, smartwatch jest pyłoodporny zgodnie z certyfikatem IP6X, wzmocniono również ekran. Sam wyświetlacz, w stosunku do poprzedniej generacji zegarków, jest większy o około 16 proc. Apple podaje, że bateria ma wystarczyć na dzień pracy.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Apple Watch Series 7 wejdzie do sprzedaży, ale ma się to stać jesienią tego roku. Cena? 399 dolarów.