Reklama
aplikuj.pl

TensorFlow-DirectML już na Windowsach. Wydajność kart Radeon RX 6000 wzrosła ponad czterokrotnie

TensorFlow-DirectML już na Windowsach, wydajność kart Radeon RX 6000 wzrosła ponad czterokrotnie

W ramach współpracy między firmą AMD oraz Microsoft, wreszcie system Windows doczekał się wsparcia technologii TensorFlow-DirectML z myślą o rdzeniach graficznych na bazie architektury RDNA2, czyli głównie kart Radeon RX 6000.

Jak wiele zyskują karty AMD TensorFlow-DirectML już na Windowsach?

TensorFlow-DirectML to jedno z narzędzi wykorzystywania odłamu sztucznej inteligencji, jakim jest uczenie maszynowe. Zostało zaprojektowane do pracy na szerokim spektrum sprzętu, ale w szczególności na procesorach graficznych. Wreszcie zostało wydane na systemy Windows, wykorzystując architekturę RDNA2 od AMD. Przekłada się to przede wszystkim na zwiększoną wydajność.

Czytaj też: Robot M2NS do neutralizacji min morskich wykorzysta masywne ramiona

Wyniki testów przeprowadzonych przez firmę i porównujących wydajność karty Radeon RX 6900 XT i RX 6600 XT wskazują na ogromne wzrosty wydajności w operacjach związanych ze sztuczną inteligencją.

Czytaj też: Zaglądamy pod maskę iPhone 13 oraz iPada Mini, czyli słów kilka o Apple A15 Bionic

Wykazano to w AI Benchmark Alpha, gdzie wydajność wzrosła nawet 4,4-krotnie (największe wzrosty odnotował flagowiec AMD) po przejściu ze sterowników Adrenalin bez wsparcia TensorFlow-DirectML na te najnowsze, już ze wsparciem. Te możecie pobrać już teraz.