Reklama
aplikuj.pl

Zaglądamy pod maskę iPhone 13 oraz iPada Mini, czyli słów kilka o Apple A15 Bionic

Zaglądamy pod maskę iPhone 13 oraz iPada Mini, słów kilka o Apple A15 Bionic

Właśnie miała miejsce premiera iPhone 13, dając nam nowy zastrzyk informacji na temat układu Apple A15 Bionic, po którego sięgną nie tylko te nowe smartfony, ale też m.in. iPad Mini.

Co zapewnia Apple A15 Bionic, czyli następne po A14 Bionic SoC?

Apple A15 Bionic, jako bezpośredni następca A14 Bionic, jest produkowany z wykorzystaniem 5 nm technologii TSMC, dzięki której producent upchnął w nim aż 15 miliardów tranzystorów. Konfiguracja tego SoC obejmuje 6-rdzeniowy procesor centralny, z czego dwa rdzenie są tymi wysokowydajnymi, a pozostałe cztery energooszczędnymi.

Czytaj też: Europejska premiera Samsunga Galaxy M22

Obok nich znajduje się ponoć najwydajniejszy wśród wszystkich „smartfonowych GPU” 5-rdzeniowy procesor graficzny (tylko w iPhone 13 Pro i Pro Max, bo inne otrzymają 4-rdzeniowe GPU), czy specjalny silnik neuronowy. Finalnie SoC może wykonywać aż 15,8 trylionów operacji na sekundę, przez co jest o 50% wydajniejszy w obliczeniach z udziałem CPU i o 30%, jeśli idzie o wydajność graficzną w porównaniu do Apple A14 Bionic.

Czytaj też: Zapominasz o odpisaniu na SMS-a? Wiadomości Google Ci o tym przypomną

Względem poprzednika Apple podwoiło też pamięć podręczną, zadbało o nowy dekoder i koder wideo, ISP, czyli moduł przetwarzania obrazu oraz silnik wyświetlacza.