Reklama
aplikuj.pl

Fitbit da nam znać, czy chrapiemy

Fitbit da nam znać, czy chrapiemy

Chrapanie może wskazywać na problemy zdrowotne, ale również bywa zwyczajnie uciążliwe. Fitbit dodaje więc funkcję, która poinformuje nas o tym, że chrapiemy, byśmy mogli coś z tym zrobić.

Twój zegarek Fitbit może teraz poinformować Cię, czy bardzo chrapiesz

Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że Fitbit pracuje nad dodaniem wykrywania chrapania do swojego systemu monitorowania snu. Teraz ta funkcja jest wdrażana przy pomocy aktualizacji. Nazywa się Snore & Noise Detect i działa na Fitbit Versa 3 oraz Sense, wykorzystując do działania wbudowane w urządzenie mikrofony. Funkcja będzie w stanie rozróżnić, czy chrapiemy łagodnie, umiarkowanie lub często. Dodatkowo zegarek odróżni te dźwięki, od innych szumów z otoczenia, choć nie wykryje, czy chrapiemy my, czy może nasz partner.

Czytaj też: Motorola Moto e20 – Android Go w pełnej okazałości

Jest to bardzo przydatna opcja, jednak… płatna. Okazuje się bowiem, że korzystanie ze Snore & Noise Detect wymaga płatnej subskrypcji Fitbit Premium, która kosztuje 10 dolarów miesięcznie. Warto też mieć na uwadze, że całonocne korzystanie z tej funkcji (ciągłe działanie mikrofonów) wymaga dużej ilości baterii, więc Fitbit zaleca, by zegarek miał przynajmniej 40% baterii.