Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły God of War Ragnarok. Gdzie Kratos wyruszy dalej?

god of war ragnarok

Poznaliśmy nowe informacje na temat God of War Ragnarok. Tytuł ma naprawić to, co nie wyszło w poprzedniej grze. Czy to koniec przygód w skandynawskiej mitologii?

God of War Ragnarok – nazwa mówi wszystko

Podczas PlayStation Showcase zobaczyliśmy w końcu, jak God of War Ragnarok prezentuje się w akcji. Jeśli umknął Wam ten materiał, to rzućcie okiem już teraz na to, co przygotowano.

Kontynuacja na zwiastunie wygląda po prostu idealnie i choć niektórzy przyczepiają się od tego, że niektóre animacje są zbyt podobne (naprawdę…?), to jednak gracze są zachwyceni tym, co zobaczyli.

Czytaj też: GTA 5 ocenzurowane na PS5? Gracze zwracają uwagę na różnice w grze

Dawniej docierały do nas jednak przecieki na temat tego, że nowe przygody Kratosa w nordyckiej mitologii będą rozbite na trzy części. Twórcy krótko po prezentacji zwiastuna udzielili wywiadu, w którym stwierdzili, że nazywając grę „Ragnarok” głupio byłoby, gdyby nie była to ostatnia odsłona w tych mroźnych klimatach. Wprost jednak nie padło, że gra zakończy się na tej odsłonie.

Nowe szczegóły God of War Ragnarok

Teraz jednak udzielono kolejnego wywiadu, z którego dowiadujemy się kilku ciekawostek na temat produkcji. Między innymi – tym razem już wprost stwierdzono, że przygody Kratosa w nordyckich sceneriach, zakończą się na God of War Ragnarok. Głównym powodem, dla którego przygoda nie będzie trwała trzech odsłon jest to, że stworzenie nowej części zajmuje około pięć lat. Teraz deweloperzy będą mieli szansę skończyć tę część historii i skupić się na czymś nowym, a nie przez piętnaście lat pracować nad jedną i tą samą produkcją.

Gdzie przygoda Kratos przeniesie się później? Tego twórcy nie zdradzają, ale wiadomo, że przed wydaniem God of War w 2018 roku chciano historię osadzić w Egipcie. Pomysł został podobno porzucony, gdy okazało się, że w tym samym miejscu rozgrywać się będzie zupełnie nowy RPGowy Assassin’s Creed Origins. Komiksy, które uzupełniają historię Kratosa również sugerują nam Egipt, ponieważ przeczytać w nich można o przeznaczeniu bohatera, które czeka na niego w krainie faraonów.

Czytaj też: Deus Ex 5? Square Enix zrobi to, co CD Projekt zamierzał z Cyberpunk 2077

Wracając do wywiadu – w God of War Ragnarok deweloperzy znacznie bardziej skupią się nad Ostrzami Chaosu, które staną się jeszcze ważniejszą bronią. Gracze trochę krytykowali małą różnorodność przeciwników w produkcji z 2018 roku i tym razem ma być pod tym względem lepiej.

Twórcy znacznie rozbudowali lokacje wypełnione postaciami niezależnymi. W grze mamy spotkać masę bohaterów, którzy, co sugeruje zwiastun, będą żyli w wioskach, które odwiedzimy. To już nie będzie podróż po opuszczonych miejscach!