Reklama
aplikuj.pl

Kiedy doczekamy się procesorów HEDT Intela z serii Sapphire Rapids?

procesorów HEDT Intela z serii Sapphire Rapids

Dostaliśmy właśnie nowe informacje na temat premiery nowych procesorów HEDT Intela, na które czekamy już długo. Tym razem nieoficjalne szczegóły podrzucił nam jeden z użytkowników forum Chiphell, który w przeszłości udostępnił światu zarówno zdjęcie gniazda Intel LGA1700, jak i zdjęcie chipsetu Z690.

Procesory HEDT Intela z serii Sapphire Rapids zadebiutują ponoć w III kwartale 2022 roku z chipsetami W790

W rzeczywistości ten tajemniczy jegomość, który ujawnia coś, czego zdecydowanie nie powinien, ma teraz więcej informacji na temat nadchodzących serii Alder Lake, Sapphire Rapids-X i Raptor Lake. Wedle nich, Intel wypuści swój chipset W790 dla rodziny high-end desktop (HEDT) w trzecim kwartale 2022 roku, czyli jednocześnie z premierą procesorów 13. generacji Raptor Lake (następców Alder Lake).

Czytaj też: TensorFlow-DirectML już na Windowsach. Wydajność kart Radeon RX 6000 wzrosła ponad czterokrotnie

Zadaje to kłam dotychczasowym doniesieniom, wedle których obok Alder Lake miałby zadebiutować chipset X699. Ten miałby zastąpić kilkuletniego już X299, ale w rzeczywistości ponoć w ogóle nie powstanie. Jego rolę przejmie Intel W790, który wedle plotek zadebiutuje razem z procesorami HEDT Sapphire Rapids.

Czytaj też: Opracowano szybszy i bardziej ekologiczny sposób barwienia jeansu

To oznacza, że Intel zaliczy całe trzy lata przerwy na rynku HEDT, dając coraz więcej i więcej pola do popisu AMD z ich procesorami Threadripper.