Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyj jak Korea Północna wystrzeliwuje balistyczne pociski z wagonów

Korea Północna, balistyczne pociski z wagonów

Kilka dni temu „zły brat bliźniak” Korei Południowej przetestował nowy wariant nuklearnego pocisku manewrującego dalekiego zasięgu, a dziś możemy obejrzeć na nagraniu ich mniej niebezpieczny odpowiednik. Zobaczcie, jak Korea Północna wystrzeliwuje balistyczne pociski z wagonów.

Korea Północna może już wystrzeliwać balistyczne pociski z wagonów

Państwowe media opublikowały nagranie wideo i informację prasową na temat tego, jak Korea Północna zdołała ulepszyć i rozbudować swój arsenał na tyle, żeby być w stanie wystrzelić swoje pociski balistyczne z pociągowych wagonów. Test przeprowadzono w utrzymanym w tajemnicy górzystym regionie , aby przetestować praktyczność systemu, ocenić gotowość bojową i zdolność do wykonywania misji ogniowych.

Czytaj też: Największy helikopter na świecie był kompletnie bezużyteczny, czyli o Mi-12

Wystrzelony pocisk trafił w cel znajdujący się prawie 800 km od wschodniego wybrzeża, udowadniając, że Korea Północna w razie ewentualnej wojny będzie w stanie poważnie zaszkodzić swoim sąsiadom. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rozległą sieć kolejową w tym kraju, która tylko podkreśla znacznie całościowy sens taktyczny, choć tego typu pomysł miała już Rosja i USA podczas zimnej wojny.

Czytaj też: W Teksasie wydrukowano żołnierzom baraki. To największa konstrukcja wydrukowana w Ameryce Północnej

Ma to o tyle duży potencjał, że Korea Północna może zabezpieczyć swoje rozmieszczone w ten sposób pociski przed inwigilacją (chowając pociągi w tunelach, wykorzystując inne wabiki) i na dodatek zadbać o to, aby odstraszać od ataku potencjalnych wrogów.