Reklama
aplikuj.pl

Sekret kabin Tesli. Dlaczego Modele firmy są tak dobrze wyciszone?

Sekret kabin Tesli, Modele firmy są tak dobrze wyciszone?, Tesla Glass

Tesla oficjalnie pochwaliła się na nagraniu tym, dlaczego produkowane przez nią Modele są tak komfortowe pod kątem wyciszenia wnętrza. Innymi słowy, poznaliśmy właśnie sekret kabin Tesli.

Tesla Glass – oto ten wielki sekret kabin Tesli

Krótki, bo nieco 2-minutowy film, przedstawiający sekret kabin Tesli, jest wypełniony kluczowymi i ciekawymi informacjami na temat samego… szkła. Właśnie tak. To jemu producent poświęca ogromną uwagę, bo tak zwany Tesla Glass jest na wskroś wyjątkowy. Chociaż brzmi to nudno, to w rzeczywistości to jedna z nielicznych okazji, aby rzucić okiem na zaplecze technologiczne tej innowacyjnej firmy.

Czytaj też: Laserowe wycieraczki Tesli opatentowane. Teraz czekamy na Cybertrucka

Tesla Glass ma już na karku ewidentnie kilka lat, bo pierwszy raz o tym tajnym projekcie informowano w 2016 roku. Wtedy też niewiele było wiadomo na temat tego projektu, ale w kolejnych latach Tesla rozwinęła szklany aspekt swojej działalności do tego stopnia, że wreszcie mogła pochwalić się nim publicznie. To ważne, bo buduje ono zarówno samochody firmy, jak i dachówki Solarglass.

Czytaj też: Bezpowietrzne opony Michelin Uptis już w publicznych testach

Szczegóły oczywiście pozostają nieznane, ale wiemy, że Tesla Glass składa się tak naprawdę z trzech elementów. Szybie zewnętrznej, wewnętrznej i znajdującej się między nimi przezroczystej warstwie, wyciszającą dźwięki z obu stron, jeśli idzie o szybę przednią, tylną i te boczne. Szyba na górze, która buduje dach, to jeszcze bardziej skomplikowane połączenie, bo dodające do mieszanki specjalną warstwę, zatrzymującą promieniowanie UV. Padło też kilka słów o roli przedniej szyby, jako soczewki dla kamer i ogólnego poziomu bezpieczeństwa podczas wypadku.