Reklama
aplikuj.pl

Stadler Form Roger 2 to nowa seria oczyszczaczy powietrza na polskim rynku

Stadler Form wprowadza na polski rynek trzy zaawansowane oczyszczacze powietrza z serii Roger 2. Są proste w obsłudze, sterowane smartfonem i dobrze wyglądają.

Seria Stadler Form Roger 2

Oczyszczacze Stadler Form Roger 2 za pomocą wbudowanych czujników stale mierzą jakość powietrza w pomieszczeniach. Wyniki pomiaru możemy sprawdzić w aplikacji mobilnej Smart Life, albo w nieco okrojonej formie na obudowie urządzenia. O stanie powietrza informuje dioda świecąca na niebieskie (czyste powietrze), pomarańczowo (umiarkowanie czyste) lub czerwono (złe).

Stadler Form Roger 2 oczyszczają powietrze dwuetapowo. W pierwszym zanieczyszczenia trafiają na tekstylny, zmywalny filtr (Sanitized), na którym się zatrzymują. Za nim znajduje się drugi element, filtr Dual Filter wykorzystujący HEPA oraz aktywny węgiel. Producent zapewnia, że w ciągu godziny urządzenie jest w stanie trzykrotnie wymienić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 60 m2 (w podstawowej wersji). Z testów przeprowadzonych przez grupę badawczą Airmid Healthgroup wynika, że oczyszczacze Roger 2 usuwają 99,9% wirusów grypy A w ciągu 60 minut.

Czytaj też: Saints Row wygląda rewelacyjnie, ale twórcy coś nie chcą tego pokazać

Trzy modele Stadler Form Roger 2

Seria oczyszczaczy Roger 2 składa się z trzech urządzeń. Najmniejszy Roger little 2 jest przeznaczony dla pomieszczeń o powierzchni do 33 m2. Na niej jest w stanie wymienić powietrze trzy razy w ciągu godziny. W tym modelu nie znajdziemy łączności Wi-Fi.

Stadler Form Roger big 2 jest przeznaczony dla większych pomieszczeń, a w jego transporcie pomagają specjalne kółka. Ma też większą wydajność i potrafi trzykrotnie wymienić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 104 m2.

Warto dodać, że wszystkie trzy modele Roger 2 przykuwają oko swoim wyglądem i powinny wpasować się w każde wnętrze. Urządzeniami można sterować z poziomu aplikacji mobilnej, albo za pomocą dotykowych przycisków na górze obudowy, które są wygaszane i niewidoczne w momencie, kiedy z nich nie korzystamy.

Ceny oczyszczaczy wyglądają następująco:

  • Stadler Form Roger little 2 – 1 399 zł,
  • Stadler Form Roger 2 – 1 999 zł,
  • Stadler Form Roger big 2 – 2 899 zł.

Stadler Form Roger 2 pracuje już u nas od kilku dni i niebawem zaprosimy Was na jego recenzję.