Reklama
aplikuj.pl

Grupa Polsat Plus z nową nazwą i markami na coraz wyższym poziomie

Grupa Polsat Plus zajęła miejsce Grupy Cyfrowy Polsat. Uspójnienie logotypów i nazewnictwa to duże zmiany, zwłaszcza że pojawiły się także nowe produkty i marki, w tym serwisy VOD.

Czym jest Grupa Polsat Plus?

Grupa Polsat Plus powstała w ramach rebrandingu Grupy Cyfrowy Polsat. Głównym celem wprowadzanych zmian było uspójnienie i uproszczenie oferty. Marki wchodzące w skład Grupy Polsat Plus dostały nowe logotypy, które są teraz do siebie podobne. Jak dobrze pamiętamy, słoneczko Polsatu znacznie różniło się np. od logo Plusa, przez co trudniej było je skojarzyć z jedną grupą.

Nie zmieniła się za to kolorystyka i nadal logo Plusa jest zielone, co symbolizuje innowacje, rozwój oraz troskę o środowisko i lepsze życie. Polsat pozostał żółty, co obrazuje radość, optymizm płynący ze słońca oraz energię.

W sumie klienci Grupy Polsat Plus korzystają dzisiaj z już ponad 18 mln usług Internetu, telewizji i telefonii komórkowej. Zobaczmy, co słychać w każdej grup usług.

W Plusie rośnie sieć 5G

Plus aktualnie skupia się na rozbudowie sieci 5G i idzie mu to bardzo dobrze. Obecnie w zasięgu sieci jest ponad 15 mln Polaków z niemal 500 miejscowości. Co oznacza dostęp do 5G dla ponad 40% mieszkańców kraju, który zapewnia ponad 2 200 stacji bazowych. Oczywiście byłoby to niczym bez dostępu do odpowiedniego sprzętu, więc Plus ma w ofercie ponad 40 smartfonów i routerów działających w sieci 5G. Dużym ułatwieniem dla klientów jest też dostęp do kart eSIM oraz możliwość elektronicznego podpisania usług w punktach sprzedaży. Z kolei z samej sieci 5G można obecnie korzystać w każdym abonamencie Plusa.

Co wyróżnia sieć 5G w Plusie? Jest to obecnie najszersze dostępne pasmo częstotliwości. Zasada działania sieci komórkowej jest prosta. Im szersze jest dostępne pasmo częstotliwości, tym szybciej i więcej danych można za jego pomocą przesłać. Dzięki temu, że pasmo Plusa jest nawet ponad trzy razy szersze niż w przypadku konkurencji, uzyskiwane prędkości są zazwyczaj wyższe i może się z nich cieszyć więcej klientów w tym samym miejscu i w tym samym czasie. Z raportu RFBenchmark wynik, że średniej prędkości pobierania danych w Plusie są nawet kilka razy wyższe niż u konkurencji.

W Polsacie filmowo, serialowo i rozrywkowo, a wszystko to dostępne na dowolnym urządzeniu

W skład oferty telewizyjnej Polsatu wchodzi kanał główny oraz prawie 40 kanałów tematycznych i część z nich również otrzymała nowe logotypy (jak np. Polsat News), spójne ze zmianami przeprowadzanymi w Grupie. Wszystkie kanały Polsatu ogląda prawie 20 mln osób miesięcznie. To ponad połowa Polaków. W ramówkach kanałów pojawiają się zupełnie nowe produkcje programowe, jak „Family Food Fight. Pojedynek na smaki”, i serialowe, takie jak „Kuchnia”. W jesiennej ramówce nie brakuje także kontynuacji sprawdzonych formatów rozrywkowych: „Ninja Warrior Polska”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, czy „Love Island. Wyspa miłości”, a także kontynuacji uwielbianych przez widzów seriali („Komisarz Mama”, „Przyjaciółki” i wiele innych).

Kanały Polsatu można oglądać za pomocą satelity, telewizji internetowej, telewizji naziemnej, ale również przez dwa serwisy internetowe – Polsat Go oraz Polsat Box Go. Pierwszy pozwala oglądać wybrane produkcje nie tylko Polsatu (są dostępne już po emisji w  TV), ale też w tym szeroką ofertę kultowych seriali i filmów (w tym np. „Sami Swoi”) za darmo, ale z blokami reklamowymi. Polsat Box Go to z kolei rozbudowany serwis z bogatymi pakietami tematycznymi (w tym filmowym Polsat Box Go Premium i sportowym Polsat Box Go Sport), z dostępem do kanałów telewizyjnych, seriali premium (takimi jak „Układ” czy „Osaczony”), a także przedpremierowych odcinków produkcji Telewizji Polsat oraz najpopularniejszych kanałów i wydarzeń sportowych. Serwis jest płatny, ale za to pozbawiony reklam. Więcej o obu serwisach pisaliśmy w tym materiale.

Polsat Box, dawny Cyfrowy Polsat, oferuje bardzo szeroki dostęp do treści

Polsat Box to dawny Cyfrowy Polsat, gdzie trzonem oferty jest oczywiście dostęp do kanałów telewizyjnych.  Nawet 150 kanałów znalazło się  w pakietach podstawowych oraz bogatych pakietach tematycznych. Są to pakiety sportowe z kanałami np. Eleven Sports, Polsat Sport Premium czy Canal Plus 3 i 4, filmowe z kanałami HBO i serwisem HBO GO, FilmBox, czy z bajkami dla dzieci (pakiet Dzieci). W tym dostępne są kanały w jakości 4K, dla posiadaczy dekodera polsat box 4K, który kilkanaście dni temu pojawił się w ofercie. Przyznam, że nie kojarzę drugiego tak mocno rozbudowanego dekodera. Mamy tu m.in. pilot Bluetooth oraz funkcję DUO. To zupełna nowość na rynku, która pozwala przełączać się pomiędzy sygnałem telewizji kablowej IPTV oraz satelitarnej.

Pakiety Posat Box, dostępne w opcji satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej OTT zaczynają się od 20 zł miesięcznie.

Jesteś klientem usług Grupy Polsat Plus? Oto najważniejsze zmiany

Zmiany wizualne widoczne dla klientów usług Grupy Polsat Plus są dostrzegalne nie tylko na poziomie logotypów, ale także serwisów internetowych. Zmieniły się loga marek, w tym te widoczne na fakturach. Klienci Plusa zauważyli zapewne zmianę nazwy aplikacji Mobilny Plus Online na iPlus. Pod taką samą nazwą funkcjonuje obecnie serwis internetowy, który jest dostępny pod adresem iplus.pl. Pod nowym adresem znajdziemy też serwis marki Polsat Box – polsatbox.pl, a dawne Internetowe Centrum Obsługi Klienta jest dostępne pod adresem iPolsatBox.pl.

Adresy serwisów VOD to: polsatboxgo.pl (serwis, który zastąpił Iplę i Cyfrowy Polsat Go) oraz polsatgo.pl (zawierający bezpłatne treści od Telewizji Polsat). Co ważne, dane do logowania dla klientów pozostały bez zmian w stosunku do dotychczasowych serwisów. Podobnie jak nie zmieniły się wszelkie kwestie związane z usługami, ich działaniem czy przede wszystkim — opłatami i abonamentami.

Zmiany w ramach Grupy Polsat Plus to zdecydowanie odświeżenie marki. Nie tylko wizualne. Grupa postarała się, aby zmiany nie dotyczyły tylko logotypów i zaserwował nam nowe serwisy i usługi, które szybko powinny na stałe zagościć w naszych domach

Materiał powstał we współpracy z Grupą Polsat Plus.