Reklama
aplikuj.pl

Klasyczny kontroler do Switcha. Nintendo może szykować replikę N64

Klasyczny kontroler do Switcha, N64, replika N64,

Serwis Video Games Chronicle znalazł w jednym z ostatnich zgłoszeń firmy Nintendo do FCC ciekawy wniosek, wskazujący na klasyczny kontroler do Switcha. Mowa o czymś w rodzaju nowoczesnej repliki podobnej do kontrolera N64, czyli tego „trójzębnego pada” sprzed prawie ćwierć wieku.

Replika N64 nadchodzi? Są szanse na klasyczny kontroler do Switcha

Wniosek Nintendo do Federalnej Komisji Łączności jest wymagany dla urządzeń, które będą bazować na bezprzewodowym sygnale. To z kolei jasno wskazuje, że ten domniemany kontroler o nazwie HAC-043 byłby bezprzewodowy. Możemy też być pewni o jego powiązanie ze Switchem, bo wcześniejszy (HAC-042) jest kontrolerem przeznaczonym do konsoli SNES Nintendo wydanej w 2019 roku.

Czytaj też: 4 lata nie wystarczyły Nintendo, aby podejść do Bluetooth w Switchu na poważnie

To na pewno nie nowy wariant Joy-Cona, ponieważ ten kontroler ​​można podłączyć bezpośrednio do zasilacza sieciowego Switch w celu ładowania. Dołączony do wniosku prosty schemat w formie dwóch prostokątów nie mówi w teorii wiele, wskazując tylko to, gdzie będą znajdować się etykiety. Niestety pozostała część dokumentacji jest niejawna, bo Nintendo zażyczyło sobie sześciomiesięczny okres poufności, co z kolei sugeruje datę premiery tego nowego kontrolera.

Czytaj też: Podstawowy Nintendo Switch staniał w Europie. Skąd spadek cen?

Są przy tym szanse, że Nintendo razem z tą domniemaną repliką kontrolera N64 wprowadzi też na Switcha gry z Game Boya, Game Boya Colors i właśnie N64. To jednak tylko plotki.