Reklama
aplikuj.pl

realme jedną z sześciu największych smartfonowych marek na świecie

realme Smart Bulb, realme

Z najnowszego raportu Counterpoint Research 5G Smartphone Shipments Rising in Emerging Markets wynika, że realme zajęło szóste miejsce wśród producentów smartfonów pod względem dostaw smartfonów.

realme w TOP 6 największych smartfonowych marek

Najnowszy raport Counterpoint Research dobitnie pokazuje, jak szybko marka realme rośnie w siłę. Niedawno przekroczyła próg 100 mln sprzedanych urządzeń, a teraz wskoczyła na szóste miejsce pod względem sprzedanych smartfonów w tym roku. Sprzedano ich 15 milionów co oznacza wzrost sprzedaży o 135,1% w stosunku do ubiegłego roku. Warto pamiętać, że realme przygodę na rynku rozpoczęło zaledwie trzy lata temu, a dane pokazują wyniki z II kwartału 2021 roku.

Czytaj też: Poznaliśmy szczegóły specyfikacji vivo Y21s

Jak widzimy na zestawieniu, pomimo krótkiego stażu bardzo szybko pnie się w górę. Oczywiście, nadal daleko mu do chociażby vivo zajmującego piąte miejsce z 32,5 milionami sprzedanych sztuk, o Samsungu nie wspominając (57,6 mln). Jednak jeśli spojrzymy na wyniki z III kwartału 2018 roku, wzrost jest ogromny. Z 47 pozycji w zestawieniu na 6. realme nie ma zamiaru spoczywać na laurach i do końca 2022 roku chce podwoić liczbę sprzedanych smartfonów.