Reklama
aplikuj.pl

YouTube umożliwi pobieranie filmów także na komputerach

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Każdy, kto choć raz próbował pobrać film z YouTube na komputerze wie, jakie to kłopotliwe. Trzeba korzystać z opcji nagrywania pulpitu lub, co gorsza, z nieznanych, często niebezpiecznych stron. Na szczęście serwis w końcu doda opcję pobierania, choć tylko dla posiadaczy wersji Premium.

Pobieranie filmów na YouTube

Użytkownicy serwisu w wersji Premium mogą pobierać wideo, jednak do tej pory możliwe było to tylko na urządzeniach mobilnych. Wiele osób czekało na rozszerzenie funkcjonalności także na wersję komputerową YouTube i wygląda na to, że w końcu się doczekaliśmy. Jak informuje Android Police, niektórzy dostali już możliwość testowania funkcji „Pobierz”. Pod filmami, między „Udostępnij” a „Zapisz” pojawił się dodatkowy przycisk. Znajduje się on w tym samym miejscu, co w aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Poznaliśmy szczegóły specyfikacji vivo Y21s

U mnie funkcja jest niedostępna, ale sprawdźcie, jak to wygląda u Was (o ile macie Premium). Zrzut ekranu: Android Police

Oczywiście plik nie zostanie pobrany bezpośrednio na nasz komputer, a jedynie zapisze się w bibliotece offline, z poziomu której będziemy mogli go obejrzeć, ale… no właśnie, okazuje się, że gdy całkowicie stracimy połączenie z siecią, nie da się go odtworzyć. Jest to więc rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku słabego łącza, które nie „uciągnie” normalnego oglądania lub w sytuacji, gdy nie chcemy marnować naszego pakietu danych. Niestety, z tego co wiemy, maksymalna rozdzielczość pobieranych plików wynosi 1080p.