Reklama
aplikuj.pl

Kontroler ze Steam Decka, czyli nowe informacji o sprzęcie Valve

Mobilna konsola Valve, Steam Deck Game

Valve udostępniło rozbudowany FAQ na temat swojego nadchodzącego sprzętu, gdzie odpowiada na kilkanaście powtarzających się wiadomościach, które firma dostaje. Dzięki temu wiemy, że np. będziemy w stanie zrobić kontroler ze Steam Decka.

Nowe FAQ Valve wyjawiło, że będziemy mogli zrobić kontroler ze Steam Decka

Dowiedzieliśmy się, że Steam Deck będzie wspierał wiele kont Steam na jednym egzemplarzu, odpali nawet gry spoza biblioteki poprzez Protona i tym samym pozwoli na dodawanie ich do niej, wspierając format ext4 w przypadku kart microSD. O przyjemnym graniu w tytuły VR można jednak zapomnieć przez brak optymalizacji, a jeśli idzie o wydajność w trybie mobilnym, jak i po zadokowaniu, ta jest identyczna.

Czytaj też: Solve for Tomorrow to nowy, wyjątkowy program Samsunga skierowany do młodego pokolenia

steam deck

Dodatkowo będziemy mogli grać na nim nawet bez dostępu do Internetu na tych samych zasadach, jak w przypadku Steama na PC, podepniemy do niego 4-polowe wtyki jack 3,5 mm, ciesząc się wsparciem słuchawek i mikrofonu, ale o zwiększaniu jego wydajności zewnętrznymi kartami graficznymi możemy zapomnieć.

Czytaj też: Technologia AMD ulepszy gry PlayStation 3 dzięki integracji FSR w emulatorze RPCS3

Wspomniana w tytule możliwość uczynienia ze Steam Decka kontrolera sprowadza się do wykorzystania funkcji Remote Play. W tym trybie sprzęt Valve będzie raczył Was wibracjami, dzięki wbudowanym silniczkom pod trackpadami, ale nie wiadomo, czy odczytujący wiele sygnałów jednocześnie wyświetlacz będzie odgrywał w tym jakąś rolę.