Reklama
aplikuj.pl

Wersja barebone Beast Canyon NUC Intela już do kupienia. Z ceną jest jednak coś nie tak

Zestawy barebone, to takie niekompletne zestawy komputerów z myślą o obsługiwaniu multimediów, w których ceni się kompaktowe rozmiary, niską cenę i szeroką kompatybilność. Problem w tym, że w tej wersji Beast Canyon NUC Intela z ceną nieco zaszalał. Niestety w tym negatywnym sensie.

Barebone Beast Canyon NUC Intela do kupienia za krocie

Po miesiącach wycieków i oficjalnej prezentacji wreszcie możemy położyć swoje rączki na Beast Canyon NUC Intela. Jednak ci, którzy to zrobią, będą nieco szaleni, bo kwota, jaką trzeba wyłożyć na te miniaturowe komputery, jest ogromna. Przykładowo Amazonie za barebone Beast Canyon NUC Intela można bowiem kupić (przynajmniej w momencie pisania tego tekstu) w cenie przynajmniej 1769,95 dolarów, czyli po przeliczeniu za 6960 zł. Inne sklepy wymagają już wyłożenia około 700 złotych mniej.

Czytaj też: YouTube umożliwi pobieranie filmów także na komputerach

Jeśli myślicie, że Intel zapewnił temu sprzętowi solidne komponenty, to nieco muszę Was rozczarować, bo w grę wchodzi tylko procesor Intel Core i9-11900KB, zasilacz 650 W 80+ Gold, trzy wentylatory i sama obudowa w miniaturowym rozmiarze. Innymi słowy, to mały żart, którego można jednak nieco „dośmieszyć”, bo Amazon pozwala też na ulepszenia na poletku pamięci.

Czytaj też: Technologia AMD ulepszy gry PlayStation 3 dzięki integracji FSR w emulatorze RPCS3

Tak też za 1839,95$ zapewnimy sobie dodatek 16 GB pamięci DDR4 o nieznanej specyfikacji i dysk SSD Samsung 980 o pojemności 250 GB. Przyszykujcie ponad 1300$ więcej i voila, otrzymacie 64-gigabajtowy pokład pamięci DDR4 oraz dwa dyski Samsung 980 Pro o pojemności 2 TB. W tych cenach otrzymujecie też preinstalowany i skonfigurowany system Windows 10 Pro. To co, są na sali jacyś chętni?