Reklama
aplikuj.pl

“Hej Google, zapłać za paliwo” – nowa funkcja zmierza do Android Auto

System Android Auto zyskuje nowe funkcje. Wśród nich znajdzie się możliwość głosowego zapłacenia za paliwo. Jak to ma dokładnie działać?

Android Auto pozwoli zapłacić za paliwo przy pomocy głosu

Stacje benzynowe oferują nam wiele udogodnień jeśli chodzi o metody płacenia za paliwo. Coraz częściej można to zrobić z poziomu aplikacji lub skanując specjalny kod na dystrybutorze. Google postanowiło jednak dać od siebie coś zupełnie innego – możliwość zapłacenia głosem. W jaki sposób? Posiadacze Android Auto będą mogli wydać asystentowi głosowemu polecenie “Hej Google, zapłać za paliwo”. Na razie opcja jest tylko w języku angielskim, ale z czasem powinna trafić też do Polski.

Czytaj też: realme Narzo 50A dostrzeżony w bazie Geekbench

Po wydaniu takiego polecenia i wskazaniu Asystentowi numeru dystrybutora, system ustali na jakiej stacji jesteśmy i zapłaci nasz rachunek przy pomocy Google Pay. I to wszystko bez konieczności wychodzenia z samochodu. Bardzo wygodne, prawda?

Czytaj też: Premiera Oppo K9 Pro oficjalnie potwierdzona

To jednak nie jedyne głosowe udogodnienie, jakie trafia do Android Auto. System będzie uruchamiał się automatycznie po wydaniu komendy “Ok Google, let’s drive”. Jest też opcja głosowego czytania uruchamiana prostą komendą, dzięki temu zamiast samemu czytać powiadomienia i wiadomości – będziemy ich słuchać. Tak jak już wspomnieliśmy, obecnie te nowości dostępne są w języku angielskim, a Google wydało je na razie dla użytkowników w USA. Kiedy trafią do nas? Tego niestety nie wiadomo.