Reklama
aplikuj.pl

Najbardziej absurdalna wiadomość o handlu kryptowalutami, jaką przeczytacie. Chomik lepszym traderem od funduszy

handlu kryptowalutami, Chomik lepszym traderem od funduszy

Wedle serwisu Business Insider, chomik w roli tradera kryptowalut okazał się skuteczniejszy w zarabianiu, niż firmy inwestycyjne, zaliczając stopy zwrotu rzędu ponad 50%, a nie głównie od -10 do 10%, jak pozostałe. To z pewnością najbardziej absurdalna wiadomość o handlu kryptowalutami, jaką kiedykolwiek przeczytaliście, ale obrazuje ona w idealny sposób niepewny charakter tych wirtualnych walut.

Biegający chomik traderem potwierdza, jak chaotyczny i nieprzewidywalny jest rynek kryptowalut

Niejaki Mr. Goxx, czyli chomik żyjący sobie gdzieś w Niemczech swoim chomicznym życiem, nieświadomie podejmuje decyzje co do inwestowania. Streamy z jego poczynań można oglądać w czasie rzeczywistym na Twitchu. Podczas zabawy w swoim specjalnie dostosowanym terrarium, wskazuje jedną z 30 kryptowalut, a następnie decyduje o sprzedaży wszystkiego lub kupnie za pośrednictwem tunelu, przez który przejdzie. Proste? Proste, a jak wypada w tym jego skuteczność?

Czytaj też: Czy ludzie chcą płacić kryptowalutami? Najnowsze badanie odpowiada

Inwestycyjna przygoda tego chomika rozpoczęła się w czerwcu. Wtedy na jego koncie znajdowało się 390 dolarów, które wzrosły do 580$ w połowie września, co daje wzrost o ponad połowę.

Czytaj też: Cyfrowy Juan, czyli kryptowaluta Chin sprawia wrażenie walki z potęgą dolara USA

Niedawno jego wartość portfela spadła przez ogólne spadki na rynku kryptowalut (procent zwrotu wynosi od 25-30%), ale nawet pomimo tego, nadal pobija rekordy. Jednym problemem z tymi wzrostami jest fakt, że regularne transakcje, choć owocne, nie pozwalają nawet pokryć kosztów prowizji.