Reklama
aplikuj.pl

People Can Fly chce być liderem. Kolejna duma polskiej branży?

people can fly

People Can Fly w ostatnich dniach może i nie zapowiada nowych gier, ale o deweloperze robi się trochę szumu. Zespół ma ambitne cele i jeśli uda się je spełnić, to być może staną się liderem branży z naszego kraju.

People Can Fly wzbija się jeszcze wyżej

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tajemniczej grze People Can Fly, której szczegóły można wywnioskować z licznych ofert pracy. Tytuł AAA produkowany jest dla Take-Two, ale to nie jedyna rzecz, którą zajmują się deweloperzy.

Czytaj też: Nowe zasady mikropłatności w grach w Wielkiej Brytanii. Rząd chce stawiania kawy na ławę

Studio mające swoje oddziały w kilku miastach świata, nie zamierza jednak dawać nam o sobie znać co kilka lat i chce produkować jeszcze więcej gier. Obok gier AAA pojawić się mają produkcje AA, których jakość będzie zbliżona do tytułów wysokobudżetowych.

Zaktualizowana strategia People Can Fly

People Can Fly udostępniło raport na temat działalności firmy, w którym to czytamy o ambitnych planach studia na wydawanie co roku nowej produkcji.

Zaktualizowana strategia Grupy zakłada możliwość: (i) poszerzenia portfolio gier produkowanych przez Grupę o gry z segmentu AA z założeniem, że przy krótszym czasie produkcji, niższym budżecie i mniejszej objętości (ang. scope), będą się one charakteryzować jakością porównywalną z grami z segmentu Triple-A, (ii) produkcji gier AAA i AA w nowych gatunkach, nie objętych dotychczas działalnością Grupy oraz (iii) pozyskania nowego lub nowych zespołów produkcyjnych lub też przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo w nowych dla działalności Grupy obszarach, tj. nowym segmencie AA i gatunkach innych niż gry typu shooter i gry akcji, łączące elementy RPG.
Zgodnie z założeniami Spółki, celem zaktualizowanej strategii jest osiągnięcie przez Grupę pozycji
jednego z czołowych, niezależnych studiów deweloperskich na świecie, a począwszy od roku 2024, osiągnięcie celu w postaci corocznej premiery gry wyprodukowanej przez Grupę w modelu pracy z wydawcą lub w modelu self-publishing.
Aktualizacja strategii Grupy nie wiąże się ze zmianą celów określonych w dotychczasowej strategii
Grupy. W tym zakresie Spółka potwierdza kontynuację przyjętego modelu biznesowego Grupy
polegającego na równoległej produkcji kilku gier z segmentu Triple-A w modelu współpracy z
wiodącymi globalnymi wydawcami, jak również dalszy rozwój produkcji gier AAA w modelu selfpublishing, tj. jako wydawca wyprodukowanych przez Grupę gier w oparciu o istniejące lub nowo wytworzone IP.

Raport bieżący nr 43/2021 People Can FLy

Czytaj też: Gameplay Alan Wake Remastered wygląda dobrze, ale deweloper niepokoi

Nowe gatunki, przejęcie innych studiów, produkcja gier AA i AAA – People Can Fly od 2024 mogą stać się firmą, która będzie niezwykle liczącym się w branży growej graczem. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!