Reklama

Nowa gra People Can Fly będzie przypominała Outriders?

people can fly

W sieci pojawiły się informacje na temat nowej gry People Can Fly. O tytule wiemy więcej dzięki ofertom pracy wystawionym przez rodzimego dewelopera. Co zatem dostaniemy po Outriders?

Mieszane opinie o Outriders

Gracie jeszcze w Outriders? Tytuł zapowiadany przez People Can Fly jako produkcja, która nie będzie otrzymywała nowej zawartości po premierze, ostatecznie rzeczywiście pozostała w oryginalnym stanie. Dziś twórcy optymalizują, to co mają i skupiają się na przyszłości.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe Diablo 2 Resurrected oraz godzina premiery

W ich ostatnią grę gra na Steam codziennie około 1000 graczy równocześnie, a jej najlepszy okres przypadł 6 miesięcy temu, gdy jednocześnie grających było ponad 125 tysięcy. Oczywiście, mówimy tylko o graczach PC, którzy kupili grę na Steam. Opinie o grze są określane przez Steam jako „mieszane” i raczej twórcom nie uda się już zmienić tego wyniku.

Co dalej od People Can Fly?

Deweloperzy idą jednak dalej i rozwijają swoją ekipę. Wiemy, że People Can Fly tworzy produkcję roboczo nazwaną Project Dagger. Zostanie ona wydana przez Take-Two i… oficjalnie tyle wiemy. Dziś jednak pojawiło się trochę więcej informacji, a to wszystko dzięki licznym (ponad 70!) ofert pracy. Aktualny skład studia to ponad 350 osób rozlokowanych w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Newcastle, Montrealu, Nowym Jorku i Chicago. CD Projekt RED wygląda przy People Can Fly… skromnie.

Wracając jednak do ofert pracy – co zdradzają opisy nowych stanowisk? Osoba, która będzie zajmowała się pisaniem historii będzie musiała przygotować oryginalną historię, która nie będzie oparta o istniejącą markę. Większość oferta wspomina o tym, że praca będzie polegać na przygotowywaniu gry z elementami kooperacji i rozgrywki sieciowej.

Czytaj też: Dyktator Far Cry 6 wspomina o Far Cry 3

Senior Concept Artist tworzyć będzie lokacje, postaci, bronie czy pojazdy, więc raczej nowa gra People Can Fly nie będzie pozwalała nam jeździć na koniach, co skreśla ewentualny setting fantasy. Oferta dla Senior Combat Designera zdradza za to, że potrzebna jest osoba z doświadczeniem w wysokobudżetowych produkcjach z kamerą trzecioosobową. Najlepiej, żeby były to strzelanki z systemem osłon. AI Designer pracować będzie nad grą trzecioosobową z systemem walki bronią białą.

Project Dagger ma trafić do sprzedaży dopiero pod koniec 2024 roku, a dziś tworzony jest na starą generację konsol (PlayStation 4, Xbox One) oraz na aktualną (PlayStation 5, Xbox Series) i PC. Ciekawe, czy do tego czasu nie pojawi się już np. PlayStation 5 Pro…